szerző:
MTI

A kormány a jövőben egy szervezetre bízná a tankönyvek beszerzését, de a terjesztők ezzel nem értenek egyet a Napi...

A kormány a jövőben egy szervezetre bízná a tankönyvek beszerzését, de a terjesztők ezzel nem értenek egyet a Napi Gazdaság és a Világgazdaság szerdai számában megjelent nyilatkozatok szerint. A kormány már jövőre odacsapna a tankönyveseknek - összefoglalónkat itt olvashatjátok el.

A lapok azt írják, hogy egy kézbe, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium által felügyelt Könyvtárellátó Nonprofit Kft. kezébe adnák a tankönyvek beszerzését azzal az indoklással, hogy így az olcsóbb lesz.

Szarvas-Ballér Judit, a Tankönyves Vállalkozók Országos Testületének (TVOT) elnöke a Világgazdaságban arról szólt, hogy ez nem csökkentené azt az összeget, amit az iskola, illetve a szülő fizet, mert a tankönyv "szabott árú" termék.

A Világgazdaság cikke szerint 2010-ben az előző évhez képest 2 százalékkal csökkent a közoktatási tankönyvek és nyelvkönyvek forgalma, amely 16,61 milliárd forint volt, az összes könyvforgalom 26,97 százaléka. A Napi Gazdaság megerősítve a piac nagyságát, Safranek Lászlóra, a TVOT terjesztési tagozatának elnökére hivatkozva azt írja, hogy a terjesztők 2-3 százalékos haszonkulccsal dolgoznak, ezért ezen a tevékenységen nem lehet jelentős megtakarítást elérni.

A Napi Gazdaság ismertetése szerint az iskolák jelenleg 150-200 terjesztő közül választhatnak, amelyek a tanintézeteknek ingyenes számlázó-megrendelő szoftvereket biztosítanak. Ezeket a rendszereket a Könyvtárellátónak is ki kellene építenie.