Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nyílt levélben fordult a Pedagógusok Szakszervezete a települési önkormányzatokhoz az iskolák és óvodák központosítása miatt, hogy a bekövetkező változásoknál figyeljenek az ott dolgozók érdekeire, hogy senkinek ne legyen rosszabb a sorsa.
A központosítás következő lépcsőjeként 2017. január 1-től a településeknek megszűnik a működtetői jogköre is az iskoláknál és az óvodáknál. A változásokra készítené fel a feleket a Pedagógusok Szakszervezete.
A budaörsi képviselő-testület szerdai ülésén "elvi nyilatkozatot" fogadott el, amelyben tiltakozik "a várost sújtó 2,3 milliárd forintnyi szolidaritási hozzájárulás" és "iskolái teljes államosítása miatt"
Nyílt levelükben hangsúlyozátk, hogy az átadás-átvétel során megkötendő megállapodás teremtsen garanciát arra, hogy az önkormányzati feladatellátás működtetői feladatainak végrehajtásában részt vevők ne kerüljenek rosszabb helyzetbe a munkáltató személyében bekövetkezett változás miatt. A tankerületi központ biztosítsa részükre a további foglalkoztatás biztonságát, a változatlan munkafeltételeket, beleértve az önkormányzat részéről nyújtott garantált és többletjavadalmazást is.
A szakszervezet hozzátette, az átadás-átvételi eljárás során létrejött megállapodás részletesen térjen ki arra, mit jelent a nemzeti köznevelésről szóló törvény azon rendelkezése, hogy a tankerületi központ együttműködik a települési önkormányzattal a helyi közösségi és kulturális élet biztosítása érdekében. A PSZ szerint ez nem merülhet ki abban, hogy a települési önkormányzat - külön megállapodás alapján - ingyenesen használhatja a tulajdonában álló ingatlanokat. Meg kell teremteni annak lehetőségét is, hogy a települési önkormányzat "beleláthasson az illetékességi területén működő köznevelési intézmények tevékenységébe", és szükség esetén segítséget nyújthasson számukra.
Felhívták a települési önkormányzatok figyelmét arra is, hogy a fenntartásukban működő óvodákban méltatlanul alacsony a jövedelme mindazoknak, akik nem tartoznak a pedagógus-életpályamodell hatálya alá. Ezért - ha erre lehetőség van - a 2017-es költségvetés összeállítása során teremtsék meg ahhoz a költségvetési fedezetet, hogy a munkáltatói jogkört gyakorló óvodavezető a közalkalmazottak jogállásáról szóló törvényben előírt kötelező juttatás mértékét meghaladó további, nem kötelező juttatást biztosíthasson az érintetteknek - kéri a PSZ.
A szakszervezet bízik abban, hogy minden település megtalálja a további kölcsönös együttműködés lehetőségét, annak ellenére, hogy a működtetői feladatok 2017. január 1-jével történő állami átvétele után nincs törvényben lefektetett kapcsolat, együttműködési kényszer az érintettek között.