Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem csak chatelésre és szelfizésre használhatjátok az okostelefonotokat: most bemutatunk kilenc olyan alkalmazást, amivel felkészülhettek az érettségire, nyelveket tanulhattok és a dolgozatokat sem fogjátok többé elfelejteni.
Határidőnapló helyett vagy jegyzeteléshez
Az Evernote nagyon sokféle funkciót lát el egyszerre, ingyen. Jegyzetelhettek benne szövegesen vagy használhatjátok magnóként, készíthettek emlékeztetőt, így nem felejtitek el a dolgozatokat, házi feladatokat, de vezethetitek benne a teendőiteket is. Az appot iOS-ra innen, androidos készülékre pedig innen tölthetitek le.
Az Any.do-val szintén nyomon követhetitek a tennivalóitokat, és jegyzetelhettek is. Az Evernote-hoz hasonlóan ezt az alkalmazást is használhatjátok mind a mobilotokon, mind a számítógépeteken. Felvihettek közös feladatokat, így például a csoportmunkával közös teendőkről nemcsak ti, hanem az osztálytársaitok is kapnak értesítőt, ráadásul közben chatelhettek is. Az alkalmazást Androidra innen, iPhone-ra, iPadre és iPodra pedig innen tölthetitek le.
Nyelvtanuláshoz
Ha új nyelvet tanulnátok, töltsétek le valamelyik "játszva tanuló" alkalmazást. Ilyen például a Duolingo, amelyet az Apple az év iPhone-alkalmazása, a Google pedig a „Best of best” Android-alkalmazása díjjal tüntette ki 2013-ban. A Duolingóról szóló részletes cikkünket itt olvashatjátok el, a Memrise-ről itt írtunk, a Busuu-ról pedig itt.
Már gyakorló nyelvtanulóknak érdemes beszerezniük egy fordító programot is. A Translator With Speech nagyon hasznos lehet, ha egy idegen nyelvű szöveget utazás közben olvastok: írott és hallott szöveget fordíthattok több tucat nyelvre, köztük magyarra is. A fordításokat el is menti a program, így azokat internetkapcsolat nélkül is bármikor visszahallgathatjátok. Az appot Androidra innen tölthetitek le, az iOS-ra készült verziót pedig itt találjátok. További fordítóprogramokról itt írtunk.
Szótár nélkül pedig el se induljatok még a suliba se. Mi az SE Develop által fejlesztett szótáralkalmazásokat, valamint az androidos Offline Dictionary Prót és a TinyAppWorks szótárát, illetve az iPhone-ra készült Offline English Hungarian Dictionaryt ajánljuk. Ezekről itt írtunk részletesebben.
Érettségihez
Az androidos Science Quiz nevű alkalmazással a biológiai, kémiai, fizikai, csillagászati, földtani és állattani tudásotokat tesztelhetitek, ezt innen tölthetitek le, iPhone-ra pedig ezt a hasonló appot ajánljuk, amellyel barátaitokkal is versenyezhettek. Ezen kívül ezt a hét appot mindenképpen töltsétek le, ha kémiából, bioszból, föciből, fizikából vagy infóból érettségiztek.
Az irodalomérettségire a Magyar Elektronikus Könyvtár kötelező olvasmányos alkalmazásával készülhettek fel, ahonnan hangoskönyveket és e-bookokat tölthettek le ingyen. Körülbelül 25 epikai művet találtok benne, magyar és világirodalmat egyaránt.
Töritanuláshoz a Magyar História alkalmazását ajánljuk. Az app a honfoglalástól a rendszerváltásig veszi végig Magyarország történelmét, korszakait és szereplőit, képekkel illusztrálva. Az alkalmazást Androidra innen, iPhone-ra innen tölthetitek le.
Ha pedig még nincs meg minden tételetek, használhatjátok a PuskAppot. Ehhez először regisztrálnotok kell az érettségi.com oldalon, ezután kereshettek kidolgozott tételeket, amelyeket el is menthettek a kedvencek közé.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!