Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Úgy tűnik, nem a sokat bírált svédországi óvoda az egyetlen, ahol „betiltották a nemeket”.
Úgy tűnik, nem a sokat bírált svédországi óvoda az egyetlen, ahol „betiltották a nemeket”. Az Egyesült Államokban is létezik egy iskolakerület, ahol kísérletet tettek arra, hogy nemi sztereotípiáktól mentesen oktassák diákokat – írja a Huffington Post.
A tanároknak tilos volt a hagyományosnak számító férfi-női kapcsolatot hangsúlyozni az intézményekben, minden diáknak meg kellett adni a lehetőséget, hogy eldöntse, a fiúkhoz vagy a lányoktól vonzódik – függetlenül attól, hogy ő maga milyen nemű.
A cikk szerint azonban a program kudarcot vallott, és a minnesotai Anoka-Hennepin iskolakörzetben végül feladták ezeket a nevelési elveket. A döntést idén februárban hozták meg – azután, hogy két év alatt összesen hat diák lett öngyilkos az iskolakerületben.
A gyerekek állítólag iskolatársaik bántalmazásai miatt lettek öngyilkosok: osztálytársaik félelemben tartották a meleg diákokat. A jövőben ezért sokkal nagyobb tapintattal kezelik ezt a kérdést az iskolákban.
Ahol működik
Úgy tűnik, a svédországi Egalia (Egyenlőség) óvodában viszont továbbra is sikeres az új nevelési program. Az intézményben nincsenek „kisfiúk” vagy „kislányok”, csupán „barátok”.
„A társadalom elvárja, hogy a lányok legyenek lányosak, kedvesek, és csinosak, a fiúk pedig férfiasak, kemények és extrovertáltak. Az Egalia fantasztikus lehetőséget nyújt nekik arra, hogy olyanok legyenek, amilyenek akarnak” – nyilatkozta Jenny Johnsson, az óvoda 31 éves pedagógusa. A különleges óvodáról szóló összefoglalónkat itt olvashatod.