Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Példátlan krízishelyzet előtt áll a brit oktatási rendszer, legalábbis erre figyelmeztet az Oxford egyik professzora.
Példátlan krízishelyzet előtt áll a brit oktatási rendszer, legalábbis erre figyelmeztet az Oxford egyik professzora. A számok azt mutatják, hogy a következő nyolc évben több mint 800 ezer elsős kerül iskolába, John Howson szerint azonban lehetetlen vállalkozás ennyi plusz férőhelyet teremteni az intézményekben – számolt be a The Telegraph.
Az akadémikus úgy véli, hogy az egymást váltó kormányok nem fordítottak elég figyelmet az elsős diákok számának robbanásszerű emelkedésére – amelynek egyébként John Howson szerint egyrészt az utóbbi években tapasztalt baby boom, másrészt a megnövekedett bevándorlási kedv a fő oka.
John Howson szerint most már késő bármilyen intézkedésbe fogni, az elsősök egyszerűen nem férnek majd el az egyébként is túlzsúfolt osztálytermekben. Elképzelhető, hogy mobil tantermeket kell majd kialakítani, és az sem kizárt, hogy templomokban tartják majd óráikat a tanárok.
A hivatalos előrejelzések szerint 2020-ra a jelenlegi 4 millió helyett már 4 millió 820 ezer alsós gyerek lesz Nagy-Britanniában. A szigetországban az 1970-es évek óta nem volt ilyen magas a 11 év alatti iskolások száma. Az óriásosztályok jelenthetnek megoldást a helyhiányra? A 60-70 fős osztályokról szóló összefoglalónkat itt olvashatod.