Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az alapítványi és magániskolák magukat független iskolaként definiálják, s bár az elnevezés nem terjedt el széles körben, egyaránt jól fejezi ki közös jellemzőiket és különbözteti meg őket a közoktatás más szereplőitől.
Hány tanintézményről beszélünk?
Ezekben az intézményekben, az óvodától a főiskoláig jelenleg mintegy 950 tanintézményben 230 ezer diák tanul, összesen 16 ezer tanár közreműködésével.
Miben mások, mint az állami iskolák?
A független iskolák összehasonlítása az állami ill. önkormányzati fenntartású intézményekkel változó eredményeket mutat. Nem lehet kijelenteni, hogy egyértelműen jobbak vagy rosszabbak ezek az intézmények.
Ezekben az iskolákban tudatosan nagyon heterogén a diákok összetétele, ezen intézmények felvállalják hátrányos helyzetű, fogyatékkal élő vagy speciális nevelési igényű ill. egyéb okokból a hagyományos oktatási rendszerből kiesett tanulók oktatását is. Az ilyen típusú iskolák pedagógiai megközelítése alapvetően kizárja a „versenyistálló” szellemet, és a személyre szabott, gyermekközpontú oktatást érvényesítik a tanárok munkájuk során.
2012. november 23-24-én közel ötven független iskola mutatkozik be a Millenárison és ad tanácsokat és eligazítást többek között az iskolai élet, a jó iskola kiválasztásában.