szerző:
Eduline

Kínai nyelvet, irodalmat és kultúrát is tanulhatnak a jövőben az egyik debreceni középiskola diákjai: a két tannyelvű osztályt jövő szeptembertől hirdetik meg - jelentette be Kósa Lajos (Fidesz), a város polgármestere kedden sajtótájékoztatón.

Debrecen még az idén testvérvárosi rangra emeli kapcsolatát Kína negyedik legnagyobb városával, Csungkinggal - jelentette be a polgármester. Fábián István, a Debreceni Egyetem (DE) rektora hozzátette: az egyetemen a város segítségével Konfucius Intézetet hoznak létre.
   
Csen Ja-tang (Chen Yatang), a Csungkingi Népi Gyűlés alelnöke, a Debrecenben tartózkodó kínai delegáció vezetője elmondta: 83 ezer négyzetkilométeren elterülő, 32 millió lakosú városuk oktatókkal, tananyagokkal, oktatási programokkal segíti a kínai képzés beindítását.

Olyan csereprogramot is kidolgoznak, amely alapján a kínaiul tanuló debreceni diákok egy-két hónapot eltölthetnek majd csungkingi családoknál, hogy ott gyakorolják a nyelvet - közölte Kósa Lajos. Debrecen meghívást kapott Csungking novemberi kertészeti kiállítására, ahol egy kertinstallációt készítenek el magyar szakemberek, és ezt az alkalmat használják majd fel arra, hogy aláírják a testvérvárosi szerződést - tette hozzá.
   
A jövőbeli oktatási, kulturális, tudományos és gazdasági együttműködés eredményeként szeretnék elérni, hogy a magyar-kínai kapcsolatok egyik legfontosabb színhelye Debrecen legyen - mondta a polgármester.
   
Az együttműködés keretében segítik elindítani a kéttannyelvű kínai képzést Debrecenben, támogatják a Konfucius Intézet létrehozását, a kulturális és a későbbiekben a gazdasági együttműködést - mondta Csen Ja-tang, hozzátéve, hogy meghívták a debreceni Modem Modern Képzőművészeti Központ egyik kiállítását városukba.
    
MTI