Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
888 embert vettek eddig őrizetbe a fosztogatásokkal kapcsolatban Londonban, az angol sajtó pedig már lehozta a legnagyobb "meglepetéseket" a gyanúsítottak között. Életmentő, postás, tanársegéd és egy milliomos csemete is bíróság elé kerülhet.
Az angol törvények nem tiltják, hogy a gyanúsítottak nevét és fényképét közzétegyék, így most a lapok terjedelmes írásokban foglalkoznak az elfogott fosztogatók hátterével és kapcsolatrendszerével.
Köztük van a 19 éves Laura Johnson is, akinek tegnap kellett megjelennie a bíróságon, miután rendőrök feltartóztatták az autóját, amiben 5500 font (több mint másfélmillió forint) értékben voltak lopott blu-ray lejátszók, tévék, mobilok, alkohol és cigaretta – írja a Sun.
Az eset azt követően került a címlapra, hogy kiderült, a lány kifejezetten gazdag családból származik, szüleivel él együtt a Londontól néhány kilométerre fekvő jóhírű Orpingtonban, így biztosan nem szorult rá a lopásra.
A Daily Mail gyorsan kiderítette, hogy az ország egyik legjobb általános iskolájába járt, amit kitűnő eredményekkel zárt, most pedig a szintén jóhírő Exeteri Egyetem hallgatója. A lány tegnap a szüleivel jelent meg a bíróságon, és tagadta a vádakat. Hazaengedték ugyan, de elektronikus karperecet kapott, és szeptember végén újra meg kell jelennie majd a bíróság előtt.
Gyorsan kisebbségbe kerültek azok, akik szerint a zavargásokat szegény, elkeseredett emberek használták ki. A brit lapokban, tévéműsorokban ma már arról vitáznak a szakemberek, hogy mi vezethetett odáig, hogy tanult, középosztálybeli vagy jómódú fiatalok kirakatokat bezúzva fosztogassák végig a saját városaikat.