Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A tervek szerint szeptemberben héber-magyar kétnyelvű iskola nyitja meg a kapuit a főváros VII. kerületében - közölte a kezdeményező Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH), amely szerint ilyen iskola a II. világháború óta nem működött az országban.
A 3500 négyzetméteres oktatási intézmény célja, hogy egy teljesen új minőségű zsidó oktatást biztosítson, és hozzájáruljon ahhoz, hogy az 1989-90-ben elindult három zsidó iskola (Lauder Javne Zsidó Közösségi Iskola, Wesselényi utcai Mszoret Avot Amerikai Alapítványi Iskola, valamint az Anna Frank - ma: Scheiber - Gimnázium) mellett további felkészült "utánpótlás-nevelést" biztosítson - olvasható a felekezet közleményében. Az új iskola épületéről további képeket itt találsz.
Mint írták, a VII. kerületi Dohány u. 32. és 34. szám alatti ingatlan 2010 júniusáig a kerület egy önkormányzati iskolájának adott otthont. Az épület bérleti pályázatát elsődlegesen oktatási és kulturális funkciókra írta ki az önkormányzat. Erzsébetváros fideszes polgármestere, Vattamány Zsolt - a közlemény szerint - azt mondta, rendkívül fontosnak tartja a város kulturális sokszínűségének fejlesztését, és örömmel tölti el, hogy a korábban is mindig iskolaként működő épületet a továbbiakban is oktatási intézményként használhatják.
Az EMIH és a Dohány 32 Ingatlanhasznosító Kft. a határozatlan időre szóló szerződésben vállalja az épület felújítását, a munkálatok előreláthatólag mintegy 60 millió forintba kerülnek.
A tervek szerint ősszel megnyíló általános iskola egyszerre biztosítja majd a zsidóság értékrendjének, hagyományainak, vallási szabályrendszerének és a modern, hétköznapi világban nélkülözhetetlen szekuláris ismereteknek a korszerű átadását azon gyermekeknek, akik ma a "történelmi hagyományszakadás miatt" mindezeket nem kaphatják meg családi körben. Olyan zsidó környezet és identitású iskola kialakítása a cél, ahol a gyermekek számára természetes a zsidó hagyományok (például a kóser étkezés, szombat és a többi ünnep) megtartása, a vallási ismeretek elsajátítása és gyakorlása éppúgy, mint a világi ismeretek alapos ismerete - írták a közleményben.