szerző:
Eduline

Minden tankönyvet digitalizálnak Dél-Koreában 2015-ig, hogy segítsék a diákokat saját tanulási módszerük kialakításában és könnyebbé tegyék a hátitáskákat.

A programhoz szükséges 2,33 billió vont (közel 380 milliárd forintot kitevő összeget) az állami költségvetésből fedezik, és 2015-ig minden iskolát felszerelnek a világhálóra csatlakoztatott, számítási felhő (cloud computing) rendszerű számítógépekkel - áll a Ri Mjong Bak dél-korai elnöknek az oktatási, tudományos és technológiai minisztérium, illetve az államfő mellett működő informatizálási stratégiai tanács által benyújtott jelentésében.

A számítási felhő olyan számítástechnikai modellt jelent, amelynél az adatokat nem a magán a számítógépen, hanem az internetes hálózaton - "felhőben" - tárolják. Megfelelő szoftver és online kapcsolat segítségével ezek az adatokat nem csupán számítógépek, de okostelefonok segítségével is elérhetők. Az öt legjobb iPhone-alkalmazás tanuláshoz - összefoglalónkat itt olvashatod el.
Néhány éven belül egyáltalán nem lesz tankönyv a dél-koreai iskolákban

A kormány reményei szerint az új oktatási eszköz segíti majd a diákokat, hogy egyéni igényeinek megfelelően alakítsák ki tanulási módszereiket az online órák és más oktatási segédeszközök segítségével. A digitális tankönyvektől azt is várják, hogy könnyebb teher nehezedik majd a diákok vállára, ha megszabadulnak a papíralapú könyvektől, a szülők pénztárcáját pedig a tankönyvvásárlás fölöslegessé válása kíméli meg.

A program keretében az általános iskolákban 2014-ben vezetnék be a digitális könyveket, majd a következő évben a közép- és a főiskolákon is elterjesztenék használatukat. A tankönyvek digitalizálását röviddel azután jelentették be, hogy a kormány közölte: 2015-re vezető szerepet szeretne elérni a számításifelhő-ágazat területén.

MTI