Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem a misén, hanem a tanévnyitón kell részt venniük a tanároknak, bár az tény, hogy az ünnepséget a templomban rendezik meg – mondta a Klubrádió Reggeli gyors című műsorában Solti Kálmán, a keceli általános iskola igazgatója.
Az Index hétfőn írt arról, hogy a Bács-Kiskun megyei város egyetlen általános iskoláját a katolikus egyháznak adta át az önkormányzat, ám az új vezetőség ultimátumot adott a pedagógusoknak: „ha nem elfogadható a szentmisén való részvétel, akkor nem kell aláírni a szerződést”.
Solti Kálmán a Klubrádióban azt mondta, a tanároknak nem kell részt venniük a szertartáson, csak „kulturáltan, csendben kell ülniük”. Az igazgató szerint hiába kezdtek néhányan aláírásgyűjtésbe az iskola átadása ellen, alig négyszáz ember jelezte, hogy zavarja őt, hogy szeptembertől a katolikus egyház működteti az intézményt. A keceli iskola átadásáról szóló összefoglalónkat itt olvashatod el.
Már márciusban döntöttek az átadásról?
Kecel egyetlen általános iskolájának átadását már márciusban megkezdték, de az iskola akkori igazgatója és a helyiek is csak a Petőfi népe egyik cikkéből értesültek a tervről. Hivatalosan csak egy hónappal később jelentették be az önkormányzat szándékát, és májusban szerveztek lakossági fórumokat, amelyeken az önkormányzat a keceliek lelkesedését tapasztalta, amihez a polgármester szerint hozzátartozik: ha egy szülő nem akarja a katolikusokhoz járatni gyerekét, írásban kell megindokolnia a döntését.
Ahogy arról korábban beszámolunk, több tucat iskola kerül szeptembertől egyházi irányítás alá, legalább harminc településen döntöttek úgy, hogy tárgyalásba kezdenek a történelmi egyházakkal. Szolnokon és Miskolcon már tavasz elején eldőlt, hogy egyházi fenntartásba kerül több iskola és óvoda, Kazincbarcikán március végére vált véglegessé a döntés: az Egri Főegyházmegye jövő tanévtől átveszi a Ságvári Endre Gimnázium működtetését. Az egri érsekkel folytatott tárgyalásokat Törökszentmiklós önkormányzata is a helyi oktatási intézmények átadásáról. Összefoglalónkat itt olvashatod el.