Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több mint 4600 New York-i tanár veszítheti el az állását a következő hónapokban. A város vezetése vasárnap hozta nyilvánosságra azoknak az általános- és középiskoláknak a listáját, ahol szeptemberben már kevesebb pedagógussal kezdik az új tanévet.
New York ezerhatszáz alap- és középfokú oktatási intézményének nyolcvan százalékát érinti majd a létszámleépítés, összesen 4675 tanárt bocsátanak el a tanév végéig – írja a New York Times. A legtöbb általános- és középiskola két-három tanártól kénytelen megválni, kilenc intézmény azonban ennél sokkal komolyabb létszámleépítésre kényszerül.
A legtöbb pedagógust a harlemi Columbia Secondary School for Math, Science and Engineering fogja elbocsátani: a pár éve működő intézményben jelenleg húsz tanár dolgozik, közülük tizennégyen vesztik el az állásukat. A másik nagy vesztes a börtönbüntetésüket töltő fiatalokat oktató New Rikers Island School, amely hatvankilenc helyett jövőre már csak negyvennyolc tanárt alkalmazhat.
A 28 éves Tom Rochowicz történelmet tanít a manhattani Washington Heights Expeditionary Learning Schoolban – ő azok közé tartozik, akiknek nyáron új állást kell keresniük. „Továbbra is tanítani szeretnék, de nagyon nehéz úgy megtervezni a karrieremet, hogy folyamatosan bizonytalanságban élek” – mondta a lapnak.
A pedagógusok bérét már tavaly befagyasztották két évre, ám ilyen elbocsátási hullámra senki nem számított – erre ugyanis több mint harminc éve nem volt példa. A fejlesztőpedagógusoknak és a gyógypedagógusoknak egyelőre nem kell aggódniuk, őket ugyanis nem bocsáthatják el az iskolák, ahogy azok az intézmények is biztonságban vannak, amelyek évek óta nem bővítették a tantestületet. Január végén a szerbiai pedagógusok sztrájkoltak: ők egyelőre nem az állásukat féltik, hanem fizetésemelést követelnek. Hogy hány iskolában szünetelt a tanítás, itt tudhatod meg.