Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A tizenhat éves diák nevelőapja azt állítja: olyan bejegyzéseket talált fia számítógépen, amelyek egyértelműen arra utalnak, hogy az iskolában rendszeresen csúfolták – számolt be a tv2 Tények című műsora.
A kecskeméti Bolyai János Gimnázium diákja január 20-án tűnt el, holttestét Nyársapát külterületén találták meg. A rendőrség szerint a tizenhat éves fiú valószínűleg felmászott egy magasfeszültségű oszlopra, ott érhette halálos áramütés.
A tanulmányi ösztöndíjas gimnazista nevelőapja szerint osztálytársai bánthatták és csúfolhatták őt, ezért vetett véget az életének. A fiú számítógépén ugyanis olyan bejegyzéseket találtak, amelyek arra utalnak, hogy folyamatosan támadták őt az iskolában. A kecskeméti gimnázium igazgatója a tv2-nek nem nyilatkozott az esetről, az intézményben azonban vizsgálatot indítottak.
A kecskeméti esethez hasonló diáköngyilkosságok történtek az elmúlt egy évben Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban is. Decemberben egy 12 éves brit általános iskolás akasztotta fel magát: Bradley Wisemant osztálytársai állítólag hónapokon keresztül zaklatták választékos szóhasználata és jólneveltsége miatt. A diák halála után három nappal mintegy száz szülő, tanár és diák gyűlt össze az általános iskola épülete előtt, a demonstrációval az iskolai zaklatás veszélyeire akarták felhívni a figyelmet. A Facebookon is létrejött egy "R.I.P Bradley Wiseman" nevű csoport, amelynek több ezer tagja van: búcsúztatókat és verseket tesznek közzé, de az oldalon szerepel egy olyan plakát is, amely szintén a diákok közötti zaklatásra hívja fel a figyelmet.
2010 márciusában kilenc középiskolás diákot vádoltak meg az Egyesült Államokban azzal, hogy folyamatos terrorizálásukkal öngyilkosságba kergették az osztálytársukat. A 16 éves Phoebe Prince-t valószínűleg azért pécézték ki a társai mert csak néhány hónapja érkezett a South Hadley középiskolába, ráadásul szüleivel egy kis írországi városból költöztek át az Egyesült Államokba. Valószínűleg csak olaj volt a tűzre, mikor a lány elkezdett járni az iskola egyik népszerű, felsőbb éves diákjával, innentől kezdve egy kisebb csoport folyamatosan terrorizálta az iskolában és a különböző közösségi oldalakon is.
Magyarországon is egyre komolyabb problémát okoz a kiközösítés és az internetes bullying. „A terror házává vált az iskola, néhány problémás diák folyamatosan fenyegeti és zsarolja a többieket. Van, akitől pénzt követelnek, másoktól elveszik az értéktárgyaikat. Gyakran provokálnak verekedést, sőt az is előfordult, hogy más osztályok termébe óra közben bementek, és megzavarták a tanítást” – csak egy Aáry-Tamás Lajoshoz, az oktatási jogok biztosához eljuttatott panaszok közül. A hazai helyzetről szóló szóló összefoglalónkat itt olvashatod.