Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Jó esély van arra, hogy az új közoktatási és felsőoktatási törvényt, valamint a pedagóguséletpálya-modellt még a tavaszi parlamenti ciklusban elfogadja a kormány és az országgyűlés – mondta Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár a 11. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás közoktatási fórumán.
"2003 óta olyan nemzeti alaptantervünk van, amely nem szabályozza a tanítás tartalmát, ezen mindenképpen változtatni fogunk. Az iskolák autonómiája megmarad, de ez egy szabályok közé ékelt autonómia lesz. Az oktatási intézmények a kerettantervben kijelölt szabad sávval, szabad órakerettel gazdálkodhatnak, ki lehet és ki is kell egészíteni a kerettantervet" - mondta Hoffmann Rózsa. Az oktatásért felelős államtitkár kiemelte: 2003 óta teljes tantervi szabadság van, az iskolák nyolcvan százaléka mégis a 2011-es kerettanterv alapján tanít.
Hoffmann Rózsa szerint bár a kormány tavaszi hivatalos törvényalkotási programjában nem szerepel ez a két törvény, de ez csak arra vezethető vissza, hogy az európai uniós soros elnökség nagyon leterheli a kabinetet, így a testület úgy döntött, tervébe csak azokat a jogszabályokat veszi fel, amelyeket mindenképpen meg akar alkotni.
Ha mégsem a tervek szerint alakulnak az események, akkor a szeptemberi ciklusban mindenképpen a parlament elé viszik a két törvényt - tette hozzá az államtitkár.