Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Bezárták Kína egyetlen barlangiskoláját: a Guizhou tartományban lévő Getu település diákjai egy hatalmas barlangban töltötték a tanítási napokat, itt alakították ki ugyanis a furcsa osztálytermet, a menzát és a sportpályát is. A pekingi kormány szerint a furcsa intézmény megszüntetésére azért volt szükség, mert "Kína nem barlanglakó ősemberek országa".
A sajátos megoldás a diákok szüleinek tetszett, a pekingi kormányzatnak azonban kevésbé – szerintük a több mint száznyolcvan tanulót oktató általános iskola működése rossz fényt vetett az országra, ezért minél hamarabb meg kellett szüntetni – írja a metro.co.uk. Nem a getui a világ egyetlen furcsa iskolája: az indonéziai bambusziskoláról itt találsz képeket, Európa egyik legdrágább luxusfőiskolájának campusáról pedig itt.
Az intézmény volt igazgatója nem érti, mi volt a gondja az oktatási tárcának, szerinte a hangár nagyságú, természetes barlangban minden megvan, amit egy iskolához kell. Sőt, még több is annál. „A mi diákjainknak még akkor sem áznak el sportolás közben, ha zuhog az eső” – mondta a hírportálnak. A különleges termeket még az 1980-as években alakították ki a barlangban, a település ugyanis hiába pályázott állami támogatásra, nem kaptak pénzt egy "valódi" iskola építésére.
„Az akusztika nagyszerű, nekünk van a legjobb kórusunk a környéken, a környezet pedig még izgalmasabbá teszi a geológiai témájú órákat. Biológiakönyvre egyáltalán nincs szükségünk, ott vannak nekünk a denevérek és a gyíkok” – tette hozzá. A diákokkal nyolc pedagógus foglalkozott, az iskolába főként a környező hegyi településekről származó gyerekek jártak.