Hogyan válhat újra szexissé a költészet (egyáltalán az volt-e valaha?), és vajon lehet-e 2010-ben versekkel csajozni? Hogyan kerülnek magyar diákok az Európai Űrügynökség központjába, vagy éppen egy új-zélandi biofarmra? Hogyan képzelik el az ideális iskolát a budapesti középiskolások? Ott voltunk az első magyarországi TEDxYouth konferencián.
Tizennyolc éves többszörös világbajnok kajakozó, Petőfit (is) rappelő költő, nemzetközi mesemondó, na meg egy huszonegy éves mérnökhallgató, aki több mint tíz éve tervez földalatti üzemanyag-tárolókat – csak néhány előadó a november 20-i TEDxYouth@Budapest konferenciáról. Ezen a napon a világon összesen ötvenöt helyszínen, Amszterdamtól Tokióig beszélhettek a középiskolások, egyetemisták és pályakezdők arról, hogy mit gondolnak a világról, ők hogyan tennék jobbá az oktatást, és hogy melyek a legnagyobb vágyaik.
Van, aki a magyar oktatási rendszert reformálná meg, más a kulturált vitázás alapjaira tanítaná meg az embereket, de olyan diák is volt a budapesti TEDxYouth-on, aki reményei szerint néhány év múlva a Holdon barangolhat saját tervezésű holdjárművével.
Mi a TED?
A TED (Technology, Entertainment, Design) frappáns előadássorozataival az elmúlt években a világ legnépszerűbb és legnagyobb hatású konferenciájává vált, amely januárban debütált Magyarországon - arra azonban hamar rájöttek az előadók és a szervezők, hogy nem csupán az elismert szakemberektől tanulhatnak sokat a résztvevők, hanem a "friss elméktől" is, így jött a TEDxYouth ötlete.
eduline