Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
2009. április 2-5. között csaknem hatvan ország felsőoktatási vezetői találkoztak Belgrádban, hogy megvitassák a felsőoktatás aktuális trendjeit: az innovációs aktivitás, a technológiatranszfer és az egyetemek kapcsolatát, valamint a Bolognai folyamat jelenlegi helyzetét.
Idén Belgrádban került megrendezésre a World University President Summit, a világ felsőoktatási vezetőinek találkozója. A rendezvényen 57 ország több száz résztvevővel képviseltette magát. A konferencia célja a felsőoktatás aktuális trendjeinek: az innovációs aktivitás, a technológiatranszfer, a felsőoktatás és a sport kapcsolatának, illetve a Bolognai folyamat helyzetének megvitatása volt.
A rektorok és elnökök gyűlésén a Magyar Rektori Konferenciát Dr. Szabó Gábor, az MRK társelnöke, a Szegedi Tudományegyetem rektora és Dr. Dubéczi Zoltán főtitkár képviselte. Dr. Szabó Gábor élénk érdeklődést kiváltó előadásában rámutatott, hogy – az akadémiai rangsorok szerint – a Szegedi Tudományegyetem nemcsak Magyarország, hanem Közép-Európa egyik vezető felsőoktatási intézménye is. A 30.000 hallgatót – köztük 1700 külföldit – képző intézmény nemzetközi elismertségét a széleskörű nemzetközi felsőoktatási és munkaadói kapcsolatrendszerének, állandó megújulási képességének és az infrastruktúrája folyamatos fejlesztésének is köszönheti.
A konferencián Dr. Hudecz Ferenc, az Eötvös Loránd Tudományegyetem rektora a Bologna Process – Experiences and Challenges elnevezésű szekció levezető elnökeként vett részt.Dr. Hudecz Ferenc, a Duna-menti Rektori Konferencia (DRC) elnökeként továbbá tájékoztatást adott a konferencia résztvevői számára a DRC céljairól, felépítéséről és működési módjáról is.
A találkozón továbbá előadást tartott Martin L. Perl, az 1995. év fizikai Nobel-díjasa, a Stanford University professzora, Bozidar Djelic, a szerb kormány kutatásért és technológiai fejlesztésért felelős miniszterelnök-helyettese, valamint Zarko Obradovic oktatási miniszter is.