szerző:
Eduline

Hongkong, Szingapúr, a kínai Tajpej és Japán vezetik a matematikai listát.

A Boston Egyetem kutatása szerint matematikában az ázsiaiak verhetetlenek. A térség diákjai ugyanis kiválóan teljesítettek a számtan és a természettudományok területén mind a negyedikes, mind a nyolcadikos szinten a TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study) felmérésben – hozta nyilvánosságra az eredményeket Michael O. Martin, a tanulmány vezetője.

 

Matematikában, a negyedikes szinten Hongkong és Szingapúr vezet, majd a kínai Tajpej és Japán folytatják a listát. Kazahsztán, Oroszország, Anglia, Lettország és Hollandia szintén jól teljesítettek. A nyolcadikos szinten kiemelkedő teljesítményt ért el a kínai Tajpej, Korea és Szingapúr, emellett Hongkong és Japán is kiváló eredményekkel büszkélkedhet. Lényeges szakadék volt az öt ázsiai ország, és a következő – hasonlóan teljesítő – csoport között, amelybe Magyarország, Anglia, Oroszország, és az USA tartozott bele.

 

A természettudományok területén a szingapúri és tajpeji diákok mindkét szinten listavezetők, negyedikben Szingapúr vezet, de dobogóra került még Tajpej és Hongkong. Míg Japán, Oroszország, Lettország, Anglia, USA, Magyarország, Olaszország és Kazahsztán ugyanúgy nagyon jó eredményeket produkáltak. Nyolcadikban szintén Szingapúr és Tajpej ért el csúcsteljesítményt, mögöttük Japánnal és Koreával. Anglia, Magyarország, valamint a csehek mellett Szlovénia, Hongkong, és Oroszország tanulói szintén megérdemlik az elismerést.

 

A TIMSS (Trends in International Mathematics and Science Study) a matematika és természettudomány nemzetközi rangadója, több mint hatvan ország 425 ezer tanulójának részvételével az egyik legnagyobb a világon. A 2007-es felmérésen minden ország, hozzávetőlegesen 150 iskolájának 4000 diákja mérte össze tudását. A jelentés emellett adatokat szolgáltat a TIMSS 1995, 1999 és 2003 felmérésben is részt vett országok negyedikes és nyolcadikos diákjainak tudásszintjéről.

 

„A TIMSS egyik nagy erőssége, hogy képes követni az oktatás területén végbemenő változásokat időről időre” – mondta Michael O. Martin igazgató, és Ina V.S. Mullis, a Boston Egyetem szakembere. „A trendekről begyűjtött információk nagyban segítik az irányelvek-kidolgozóit abban, hogy megértsék, milyen következményekkel járnak döntéseik.”