Katasztrófa a láthatáron: van olyan térség, ahol 114 millió gyerek esik ki az oktatásból
Talán nem túlzás azt mondani, hogy Latin-Amerika és a karib-tengeri térség modern történelmének legsúlyosabb oktatási válságát éli.
Talán nem túlzás azt mondani, hogy Latin-Amerika és a karib-tengeri térség modern történelmének legsúlyosabb oktatási válságát éli.
Az Akadémiai Dolgozók Fóruma (ADF) határozottan tiltakozik az ellen, hogy a kormány a legsúlyosabb járványhelyzetben nyújtsa be a felsőoktatás átalakítását célzó javaslatát, mindezt úgy, hogy annak tartalmáról semmilyen szélesebb körű egyeztetés nem történt.
A mai sajtótájékoztatón Müller Cecília Országos Tisztifőorvos a pedagógusok oltásáról is beszélt.
Ennyi egészségügyi szakon tanuló, illetve ilyen végzettségű önkéntes jelentkezett önkéntesnek - közölte az Országos Kórházi Főigazgatóság (Okfő) főigazgató-helyettese.
A mostani számítások szerint legkorábban április 12-én, de az is lehet, hogy csak 19-én nyithatnak az iskolák - mondta Gulyás Gergely a mai sajtótájékoztatón.
Sokak szerint közeleg az utolsó pillanat, amikor még úgy lehet elkezdeni a tanárok oltását, hogy védetté váljanak az érettségiig. Az oktatásban dolgozók oltását a szakszervezetek mellett egyre többen kérik a döntéshozóktól.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára szerint koránt sincs kőbe vésve az április 7-i iskolanyitás.
Ha az Óbudai Egyetem, a Nyíregyházi Egyetem és a Magyar Táncművészeti Egyetem szenátusa is rábólint a modellváltásra, alig marad állami felsőoktatási intézmény az országban. Ez egyben azt is jelenti, hogy a következő tanévben tíz hallgatóból nyolcan alapítványi, magán- vagy egyházi egyetemen, főiskolán tanulnak majd.