Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A pekingi népi egyetem után a nagyhírű sanghaji Fudan Egyetemen is komoly visszaéléseket találtak a korrupcióellenes vizsgálatok során - számol be a sina.com hírportál.
A hatóságok szerint a Fudan Egyetem több téren is elmarasztalható: így szabálytalanul költött el több millió jüant a tudományos kutatási alapjából, az egyetem vezetésén belül követhetetlenek a döntéshozatali jogkörök, az általa kezelt vállalatoknál hiányzik a felülvizsgálat.
A legjobbként számon tartott sanghaji egyetem pártbizottságában nem adott a hivatalnokok rendszeres ellenőrzése és felülvizsgálata, ami már magában is a korrupció táptalajaként szolgál - áll a jelentésben. A hatóságok a hibák korrigálására és a jelenlegi mechanizmusok felülvizsgálatára szólították fel az egyetemet.
A Fudan az elmúlt év során már a sokadik felsőoktatási intézmény, amelyben a korrupcióellenes hatóságok visszaéléseket találtak. Korábban a pekingi Népi Egyetem felvételért felelős igazgatóját, Caj Zsung-senget vették őrizetbe a hatóságok, aki kenőpénzt fogadott el a jelentkezők felvételének segítéséért, de vizsgálják az egyetem oktatási hivatalának ügyvezető dékánját, Hu Csuant, aki a korábbi elnök titkáraként is szolgált.
December végén a kelet-kínai Hangcsou város Csöcsiang Egyetemének alelnökét, Csu Csient "gazdasági problémák", vagyis korrupció miatt vizsgálták. Szintén a múlt év végén bukott meg a délnyugati Szecsuan Egyetem alelnöke, An Hszien-jü, aki egyebek közt az intézmény infrastrukturális beruházásainak kezeléséért felelt.
Az egyetemeken tapasztalható korrupcióra a helyi sajtó évek óta próbálja felhívni a figyelmet, rámutatva, hogy az intézmények befektetéseinek, kutatási forrásainak terén és a felvételik folyamatában is gyakran fedezni fel szabálytalanságokat. A rendszer ugyanakkor belterjes, átláthatatlan, felülvizsgálata elégtelen.
Kínában az egyetemek vezetőit általában a kormány jelöli ki, rangjuk a politikai hivatalnokok rangjával egyenlő, őket korábban a legritkább esetekben vonták felelősségre. Az egyetemek fokozott ellenőrzése a kormány korrupcióellenes küzdelmének központjában is áll: eddig mindhárom, átfogó központi inspekció során szerepelt egyetem a vizsgált intézmények között.