Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Újabb levelet küldött Hoffmann Rózsának a Pécsi Tudományegyetem hallgatói önkormányzata, az egyetemisták ugyanis nem...
Újabb levelet küldött Hoffmann Rózsának a Pécsi Tudományegyetem hallgatói önkormányzata, az egyetemisták ugyanis nem értik, az oktatási államtitkár miért emleget „sikeres, félreértésektől mentes, alapvető, gyakorlati kérdésekre fókuszáló egyeztetési folyamatot”. Zag Gábor EHÖK-elnök szerint a szeptember 11-én elfogadott felsőoktatási tervezettel „a legrosszabb forgatókönyv lépett életbe”.
„Az elfogadást követő napokban egy olyan koncepciót ismerhettünk meg, melynek kialakításából kihagyták a hallgatókat, vállalhatatlan mértékben növelték terheinket, míg semmiféle garanciát nem kaptunk cserébe érdekeink, illetve későbbi életpályánk biztosítására” – olvasható a levélben. A hallgatók szerint az államtitkárság ígérete ellenére az általános alapelvekről folytatott egyeztetéseket nem kiindulási alapként, hanem a „folyamat lezárásaként” tekintették.
„Ezt követően szeptember 20-ra meghívták a hallgatói érdekképviseleteket, hogy a normaszöveg megalkotásában vegyenek részt, mindezt levelében Ön úgy láttatja, mintha ez a korábban megbeszéltek szellemében történt volna” – írják.
A hallgatói önkormányzat elnöke hozzáteszi: a koncepción az államtitkárság érdemben már nem akar változtatni, pedig a szöveg olyan elemeket is tartalmaz, amelyekről szó sem volt a korábbiakban, illetve olyanok, amelyek komoly vitát váltottak ki – ilyen például a hallgatói szerződés, az önköltség, a hallgatói önkormányzatok egyetértési jogának megszüntetése vagy az államilag finanszírozott helyek drasztikus csökkentése. „Ezekben a kérdésekben semmilyen egyeztetés nem történt a mai napig” – áll a levélben.
Az oktatási államtitkárságnak nem ez az első vitája az egyeztetésekről, a pedagógus-szakszervezetek egy hete hívták fel a figyelmet, hogy bár Hoffmann Rózsa szerint a tanárok jól fogadják a közoktatást érintő változásokat, az érdekképviseletek ebben a formájában elutasítják a törvénytervezetet.