Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az elmúlt hetekben több magas rangú egyetemi alkalmazottat is őrizetbe vettek Kínában korrupció gyanújával - számolt...
Az elmúlt hetekben több magas rangú egyetemi alkalmazottat is őrizetbe vettek Kínában korrupció gyanújával - számolt be az MTI. A héten a kelet-kínai Hangcsou város Csöcsiang Egyetemének alelnökét, a posztját csaknem egy évtizede betöltő Csu Csien ellen indítottak vizsgálatot, a Hszinhua hírügynökség beszámolója szerint "gazdasági problémák" miatt.
A múlt héten a délnyugati Szecsuán Egyetem alelnökének kényszerű távozásáról jelentek meg hírek. An Hszien-jü többek közt az intézmény infrastrukturális beruházásainak kezeléséért felelt. Egy egyetemi tanárt a márciusban beiktatott államfő és az egypártrendszer kritizálása miatt bocsátottak el állásából: erről itt olvashattok, arról pedig, hogy miért nem engednék diplomázni a Hszincsiang-Ujgur Autonóm Terület hallgatóit, itt találjátok cikkünket.
November végén a pekingi Népi Egyetem felvételért felelős igazgatóját, Caj Zsong-senget vették őrizetbe, aki meg nem erősített sajtóbeszámolók szerint kenőpénzt fogadott el a jelentkezők felvételének segítéséért cserébe. Szintén vizsgálják az egyetem oktatási hivatalának ügyvezető dékánját, Hu Csuant, aki a korábbi elnök titkáraként is szolgált, pontos részleteket egyelőre nem lehet tudni az ügyről.
A párt fegyelmi bizottsága október végén jelentette be, hogy második körben indít vizsgálatot kifejezetten meghatározott iparágakban, vállalatoknál, intézményekben, ezek között a felsőoktatás is szerepel. A helyi sajtó évek óta arról cikkezik, hogy az intézmények befektetéseinél, kutatási forrásainál és a felvételi folyamatban is gyakran lehet felfedezni szabálytalanságokat.
Kínában a felsőoktatási intézmények vezetőit általában a kormány jelöli ki, rangjuk politikai hivatalnok rangjával egyenlő, eddig ritkán vonták felelősségre őket. Az MTI beszámolója szerint Hszi Csin-ping kínai elnök korábban többször azt mondta: a "korrupcióellenes küzdelem" alól senki, a legmagasabb rangú hivatalnokok sem jelenthetnek kivételt.