szerző:
Eduline

Az amerikai elnökválasztási kampányban talpon maradt Hillary Clinton sokáig nem volt a fiatalok kedvence, ám ez most megfordulhat. Sokak számára elhoznák az ingyenes állami felősoktatás lehetőségét, ráadásul ez pont a felzárkóztatást segítené.

Sokáig kuszán állt a Demokrata Párt előválasztási kampánya, ahol a jóval idősebb Bernie Sanders volt a népszerűbb a fiatalok körében. Hillary Clinton végül megelőzte a párton belüli versenyben, így a legjobb kampányelemeket is beemelheti korábbi ellenfelétől a Donald Trump republikánus jelölt elleni választási harcba.

Az Amerikai Egyesült Államokban szinte minden diák egyetemi ösztöndíjra hajt, különben csak komoly hitelek árán tudják megkezdeni egyetemi tanulmányaikat. Az összegek sokszor döbbenetesek, 91 ezer dollár körülre mérte az éves átlagot az Independent. A tandíjak sokszor lehetetlen helyzetbe hozzák a nehezebb sorsú fiatalokat, akiknek bár lenne tehetsége, de nem tudják vállalni a költségeket.

Nem habostorta: Minden tizedik kaliforniai hallgató hajléktalan

A legnépesebb állam legnépesebb egyetemén ötből egy hallgató az éhezés szélén él. Megdöbbentő adatokkal szolgált egy frissen összesített felmérés a Kalifornia Állami Egyetem 460 ezer hallgatójáról: 10-ből 1 hallgató hajléktalanként él - írja a Los Angeles Times . Az állami egyetemek jelenthetik a kiugrási lehetőséget a szegényebb családból származók számára, így sokan mindent elkövetnek a diplomájukért.

Clinton javaslata szerint azok a családok gyerekei, ahol az éves bevétel nem éri el a 125 ezer dollárt, ingyenesen járhassanak egyetemre öt éven belül - írja a Huffingtonpost. Emellett kiszélesítenék a pénzügyi segítséget adó Pell Grant-et (támogatást), valamint a nyári kisegítő kurzusok lehetőségét, is hogy a fiatalok minél hamarabb befejezhessék tanulmányaikat.

A hallgatóknak akkor is tandíjat kell fizetni, ha az iskola - az általában ingyenes - gyakornoki munkákhoz köti a diploma megszerzését, ők is pénzügyi támogatáshoz jutnának Clinton tervei szerint. Egy három hónapos behajtási moratóriumot is bevezetnének a hiteltartozásukkal megcsúszó fiatalok védelmében.

A javaslatcsomaggal a céljuk, hogy a jelenleg 1300 milliárd dolláros(!) amerikai diákhitel-tartozás csökkenésnek induljon.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!