Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Átlagosan 270 ezer fontot, vagyis több mint 100 millió forintot kerestek a brit elitegyetemek vezetői a 2011/2012-es...
Átlagosan 270 ezer fontot, vagyis több mint 100 millió forintot kerestek a brit elitegyetemek vezetői a 2011/2012-es tanévben - írja a Telegraph. A "Russell-csoportba" tartozó intézmények - többek között az Oxford és a Cambridge - vezetőinek fizetése négy százalékkal, körülbelül tízezer fonttal nőtt az előző évihez képest.
A pénzügyi jelentések óriási botrányt robbantottak ki: az egyetemi tanárok és dolgozók fizetése ugyanis mindössze 150 fonttal emelkedett. Az egyik szakmai szervezet szerint ez tulajdonképpen a reálbérek csökkenését jelenti, szégyen a felsőoktatásra nézve, méltánytalan a dolgozókkal szemben, hogy ha a saját hasznukról van szó, az intézményvezetők "elvesztik az eszüket".
A Russell-csoport igazgatója szerint ugyanakkor - ha az élvonalban akarnak maradni - szükség van a legjobb vezetőkre, őket pedig meg kell fizetni. Nagy-Britanniában ráadásul éppen a 2012/2013-es tanév elején emelték a tandíjakat: a korábbi 3000 fonttal szemben már 9000 fontot (több mint 3 millió forintot) is kérhetnek az egyetemek és főiskolák a hallgatóktól egyetlen tanévért.