Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az Állami Számvevőszék folyamatosan végzi a felsőoktatási intézmények ellenőrzését, melynek keretében a Magyar Táncművészeti Főiskola, a Pannon Egyetem és a Miskolci Egyetem utóellenőrzése zárult le.
ÁSZ még 2014-ben hozta nyilvánosságra 28 felsőoktatási intézmény működésének és gazdálkodásának ellenőrzéséről készült jelentéseit, mely során súlyos gazdálkodási szabálytalanságokat tárt fel - írja az ÁSZ. A mostani utóellenőrzések megállapították, hogy három intézmény, a a Magyar Táncművészeti Főiskola, a Pannon Egyetem és a Miskolci Egyetem vagy teljes mértékben, vagy jelentős részben végrehajtotta az ÁSZ-ellenőrzései alapján saját maguk számára meghatározott intézkedési tervekben szereplő feladatokat.
2015-re súlyos gazdálkodási szabálytalanságokat tárt fel az Állami Számvevőszék a két egyetemen, ezúttal megvizsgálták, hogy helyrehozták-e a hibákat. Az Állami Számvevőszék ütemezetten végzi az egyetemek utóellenőrzését, melynek keretében a Budapesti Corvinus Egyetem és a Szent István Egyetem utóellenőrzése zárult le - írja a szervezet közleménye.
Bár a korábban azonosított hiányosságok egy része továbbra is fennáll, a megtett lépéseknek köszönhetően javult az intézmények működésének szabályozottsága és átláthatósága - összegzik a jelentést..
A Magyar Táncművészeti Főiskolát (februártól már Magyar Táncművészeti Egyetem) érintő utóellenőrzés megállapította, hogy a Főiskola a rektor és a kancellár által meghatározott intézkedési tervében rögzített 13 feladatból három feladatot határidőn belül, hat feladatot határidőn túl, kettő feladatot részben, egy feladatot nem hajtott végre. Egy feladat végrehajtása nem volt időszerű.
A Főiskola – az elszámolási számlák kivételével – nem rendelkezett a 2013-as mérleget alátámasztó leltárral, továbbá a követelések mérlegtétel-értékelése során az egyes követeléseket, valamint azok értékelését 2014-ben sem támasztotta alá dokumentumokkal. A felsőoktatási intézmény a 2015-ös vagyongazdálkodási tervét a fenntartó egyetértése nélkül fogadta el. A Főiskola az intézkedési tervben rögzített feladatok végrehajtásáról nem vezetett – a jogszabályban előírt – nyilvántartást. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma – mint a Magyar Táncművészeti Főiskola fenntartója – az intézkedési tervében meghatározott feladatot végrehajtotta.
Az ÁSZ utóellenőrzése szerint a Pannon Egyetem esetében a rektor által meghatározott intézkedési tervben rögzített négy feladatból három feladatot határidőn belül, egy feladatot pedig részben hajtott végre. Az Egyetem nem aktualizálta ugyanis teljes körűen az intézményi és kari Szervezeti és Működési Rendeket - melyek a Szervezeti és Működési Szabályzat mellékletét képezik -, továbbá Gazdálkodási Szabályzatát és az egyéb szabályzatokat sem. Az intézkedési tervben rögzített feladatok végrehajtásáról a jogszabályban előírt nyilvántartást vezették.
A Miskolci Egyetem tekintetében pedig utóellenőrzés megállapította, hogy az Egyetem az intézkedési tervében meghatározott kilenc feladatból hat feladatot határidőben, egyet határidőn túl, egy feladatot részben hajtott végre, egy feladat pedig okafogyottá vált. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma az intézkedési tervében foglalt feladatot végrehajtotta.
Az egyetemek lényegében minden fontos módosítást megléptek, az utóellenőrzés által feltártak nyomán az Állami Számvevőszék nem fogalmazott meg figyelemfelhívó levelet.