Mészárosék cége nyerte az MCC pécsi központjának kivitelezését

A beruházás mintegy nettó 9 milliárd forintba kerül.

Mészárosék családi érdekeltségébe tartozó Fejér-B.Á.L. Zrt. elmúlt években több, jelentős közpénzes beruházás kivitelezőjeként tűnt fel, legújabb megbízása a Mathias Corvinus Collegium (MCC) pécsi oktatási központjának generálkivitelezése, amely nettó 8,9 milliárd forintból valósul meg – derül ki az Átlátszó cikkéből.

A projektet a Sopianae Talentum Ingatlanfejlesztő Kft. írta ki tavaly nyáron tárgyalásos közbeszerzési eljárás keretében, amely most zárult le: a nyertes a Fejér-B.Á.L. lett. A cég alvállalkozóként bevonja a szintén Mészáros-érdekeltségű ZÁÉV Zrt.-t és a Zala Elektro Kft.-t is.

A tervek szerint a volt Nemzeti Casino épületéből városi közösségi és oktatási tér lesz a pécsi Király utcában, az udvarban pihenőzónát alakítanak ki, míg a Mária utcai telekrészen kollégium és mélygarázs épül. A két egységet új belső sétány fogja összekötni.

Az MCC, amelyet gyakran fideszes elitképzőként emlegetnek, immár több mint 30 létesítményben van jelen országszerte. A szervezet vagyona 2023-ban már az 500 milliárd forinthoz közelített.

A pécsi projekt nem egyedi: a napokban derült ki, hogy Győrben a Kis Hiltonként emlegetett Konferencia Hotel 2 milliárd forintért újulhat meg, míg Miskolcon a Korona Szállóból 18,9 milliárd forintos beruházással épül oktatási centrum. Utóbbit az Épkar Zrt. vezette konzorcium valósítja meg, amely szintén több NER-közeli projektben vett már részt.

A Fejér-B.Á.L. Zrt. neve nem véletlen: a cég elnevezése Mészáros Lőrinc három gyermekének nevéből áll össze – Balázs, Ágnes és Lőrinc –, akik a vállalat tulajdonosai.

 

Hozzászólások

Több száz olyan állami ösztöndíjas, nappali tagozatos szak van, melyre első helyen nem jelentkezett senki

Hiába nincs már egyetlen teljesen „üres” szak sem az idei felvételin, a 2026-os jelentkezési adatokból kiderült: több száz állami ösztöndíjas képzés van, amelyet senki sem írt be első helyre. A legtöbb ilyen szakra csak „mentőövként” jelentkeztek a diákok, különösen magas ezek között a pedagógusképzések aránya.

@eduline.hu

Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles

♬ original sound - eduline.hu