Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A videóinterjúkból, podcastokból és tudománykommunikációs versenyből álló kezdeményezés célja, hogy bemutassa napjaink izgalmas tudományterületeit és a mögöttük álló kutatókat.
Új tudományos-ismeretterjesztő sorozatot indít az Eötvös Loránd Tudományegyetem, ahol a szakértők a következő hónapokban a mesterséges intelligencia témáit fogják körbejárni.
Az első videóban Csaba István akadémikus, az ELTE TTK Komplex Rendszerek Fizikája Tanszék egyetemi tanára válaszol olyan kérdésekre, mint hogyan lehet kutatni vagy meghatározni a mesterséges intelligenciát? Hogyan találkozhatnak vele a hallgatók az egyetemen, illetve milyen változásokat hozhat az új technológia a jövőben?
Az akadémikus saját kutatócsoportjával elsősorban arra fókuszál, miként lehet a technológiát a tudományos kutatásban hasznosítani. Ehhez a már meglévő képfeldolgozó módszerek átalakítására törekszenek úgy, hogy azok orvosi képeket is tudjanak elemezni. A munka során számos hazai és nemzetközi kutatásban vesznek részt többek között a Semmelweis Egyetemmel és kórházakkal.