Az egyetemi hallgatóknak elegük van abból, hogy olyanért kell fizetniük, amit nem is tudnak használni. Azt várják, hogy az egyetemek azonnal lépjenek az ügyben.
Az elmúlt négy évtized legnagyobb sztrájkjára készülnek a brit egyetemisták - írja a Guardian. Egyre nagyobb a feszültség a felsőoktatásban, ugyanis a hallgatók az új félévben már nem szeretnének az kolesz szobákért fizetni, arról nem is beszélve, hogy alig vannak személyes óráik.
Az egyik szervező azt nyilatkozta az oldalnak, "a hallgatóknak elege van abból, hogy fejős tehénként kezelik őket az egyetemeken, különösen egy olyan világjárvány közepén, amikor a személyes oktatás és az egyetemi élet ilyen korlátozott". "Ilyen mértékű ellenállás utoljára a hetvenes évek közepén volt" - tette hozzá.
Az hallgatók az egész országban abban reménykednek, hogy olyan sikeres sztrájkot tudnak szervezni, mint korábban a Manchesteri Egyetemen volt. Itt a múlt hónapban ugyanis kiharcolták a hallgatók, hogy erre a félévre 30%-kal csökkentsék kollégiumi a bérleti díjakat.
Az eltökéltség tényleg nagy. Jelenleg legalább 20 sztrájk van folyamatban vagy szerveződik az egyetemeken, a múlt héten az oxfordi, mind a sussexi egyetemek több száz hallgatója csatlakozott az új félév előtt. Ezen felül a Goldsmiths, a University of London, valamint az Edinburgh és a Cambridge Egyetemen is készülődnek a hallgatók. Az utóbbi időszakban ugyanis megtriplázódott azoknak a száma, akik egyszerűen nem hajlandóak fizetni.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|