Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A szövetségi megállapodás után információink szerint múlt hétre az anyaországbeli kampusz kérdését is sikerült megoldania a CEU-nak - méghozzá a kormánynak is elfogadható módon - írja a hvg.hu.
Már gyakorlatilag csak az aláírások hiányoznak a magyar kormány és New York állam közötti megállapodásról - írja a hvg.hu - amelyet az egyetem további működésének feltételéül szabott a felsőoktatási törvény áprilisi módosítása.
A CEU az oldal információi szerint a New York állambeli Annandale-On-Hudson-i székhelyű Bard College-dzsal kötött olyan együttműködési megállapodást, amely alapján az ott folytatandó képzéseit a kormány – az intézmény elleni korábbi kirohanásaival éles ellentétben - betudja az anyaországban folytatott oktatási tevékenységnek.
Két kérdés maradt a CEU működése kapcsán, ha ezeket sikerül tisztázni, létrejöhet a megállapodás a kormány és New York állam között - nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Palkovics László oktatási államtitkár. A lapnak Palkovics László azt mondta, lassultak a CEU-ról szóló tárgyalások, most New York állam válaszára várnak.
A megállapodás hivatalos aláírásának, úgy tudják, hogy már csak egy adminisztratív akadálya van: meg kell várni, míg New York állam oktatási hatósága bejegyzi képzési jegyzékébe a CEU új, a Brad College-dzsal kötött együttműködésben indítandó képzéseit.
A kormány, információik szerint ugyanakkor most kommunikációs dilemma előtt áll: bár a CEU-nak adott relatíve jelentős, de nagydobra értelemszerűen nem vert engedményekkel sikerült elkerülni a legnagyobb politikai öngólt, hogy magát a lex CEU-t kelljen módosítani, a New York állammal kötendő megállapodás szövegét azonban így is jóvá kell hagynia a parlamentnek.
A Velencei Bizottság és más szakértői testületek véleményét is figyelmen kívül hagyhatja a kormány a felsőoktatási törvény lex CEU-ként elhíresült módosítása ügyében, az Alkotmánybíróság (Ab) döntését sehogy sem lehet majd megkerülni - mondta a Népszavának Somody Bernadette alkotmányjogász.