szerző:
Eduline

A pécsi egyetemi lövöldözőt is megkereste a Pesti Színház társulata, amely a repertoárra tűzte Simon Stephens külföldön már nagy sikerrel bemutatott, iskolai erőszakról szóló darabját.

”A punk rocknak közvetlenül nincs köze a tragikus pécsi eseményekhez, de az előadás autentikussága érdekében több szakértő segítségét is kikérjük a próbák során, olyanokét, akik végigkövették az eseményeket” – mondta a Blikknek Eszenyi Enikő, a Vígszínház igazgatója, aki egyben a darab rendezője is.

Már az olvasópróbán is jelen lesz kriminálpszichológus, középiskolai tanárnő és egy a pécsi tragédiával foglalkozó újságíró, aki segít majd a fiatalok életérzésének, gondolatainak megértésében – mondta Eszenyi, aki úgy véli, a darab drámai őszinteséggel beszél a világukról, és olyan események megértésében is segít, mint a nemrég bekövetkezett norvégiai tragédia vagy a pécsi lövöldözés.
A pécsi lövöldöző a bíróság előtt - nem akart találkozni a színészekkel

A gyógyszerészhallgató Gere Ákos minden ok nélkül rántott fegyvert a pécsi egyetem biofizikablaborjában 2009 novemberében. Meggyilkolta egy csoporttársát, megsebesítette tanárát, tankörtársát és az egyetem egyik dolgozóját. Végül az egyetemi klinikán fogták el a kommandósok.

Eszenyi szerette volna, ha a darab főszerepeit játszó két fiatal színész, Varju Kálmán és Lengyel Tamás személyesen is beszélhetett volna a pécsi egyetemi lövöldözés elkövetőjével, Gere Ákossal, de ő végül elzárkózott a találkozás elől.

”Beszéltünk a pécsi elkövető ügyvédjével, hiszen ha a színészek személyes találkozás során jobban megismerik a lelkivilágát, az őt mozgató érzelmeket, az a fiatal nézőknek is sokat segített volna. Bár volt remény a találkozásra, a fiatalember végül elzárkózott a dolog elől, amit abszolút elfogadunk” – mondta Eszenyi.

eduline