szerző:
Eduline

Az elején egy Prince-koncert, a végén két nap alvás. Közben zene rogyásig, plusz sátorcövekekben botorkáló nyughatatlan lelkek és pálinkaházak felé igyekvő külföldiek – valamint egy csomó program, ami kifejezetten az egyetemistáknak és a pályaválasztás előtt állóknak szól. Augusztus 10-én kezdődik a Sziget.

Nem nagyon szokás már számolni, de ha jól kalkulálunk, akkor ez a tizenkilencedik Sziget lesz – és ezzel tekintsük is letudottnak azokat a majdhogynem kötelező köröket, hogy „generációk nőttek fel az évek során”, és hogy talán itt kezdődik a párkapcsolata azoknak, akiknek a szülei is a Hajógyárin jöttek össze 1994-ben Jethro Tullon, amikor még Eurowoodstocknak hívták ezt az egészet. Egyúttal pedig tekintsük letudottnak azt a kört is, hogy mikor volt sokkal jobb a Sziget, mert ahogyan jó volt Diákszigetnek és a kóla égisze alatt, úgy jó lesz most is. Sőt, programok tekintetében az idei évek óta az egyik legjobbnak ígérkezik.

Prodigy idén is lesz

Mutatja ezt már az is, hogy ezúttal a visszatérő szereplőktől az öregfiúkon át az aktuális sztárokig és az ifjú üdvöskékig tényleg minden fellépőtípus nagy erőkkel képviselteti magát. Persze a kategóriákat nehéz szétbontani, hiszen a sokadszor érkező Prodigy már a szenior ligába is befér alulról, ugyanakkor Európa-szerte kedvelt név ma is, a tavaly is felbukkant Kasabian és a 2010-es Sziget óta a VOLT Fesztiválon is megfordult Thirty Seconds to Mars pedig még bőven a fénykorát is éli – az olyan veterán bandák meg már rég túlléptek a skatulyákon, mint a Motörhead vagy a Judas Priest.

A Sziget 2010-ben - idén is hasonló élményekre számítunk

Lényeg a lényeg: zenében idén erős lesz a Sziget, hiszen az eddig nevezetteken kívül is még több tucat érdekes előadót és együttest lehet felsorolni. A teljesség igénye nélkül bizalommal merjük ajánlani a bemutatásra nem szoruló Prince-t, akinek a menetrend szerint akár négy órán át is lesz módja játszani, továbbá a hangképző szerveit egészen rendhagyóan használó brit rappert, Dizzee Rascalt, a keserűen nagyszerű Interpolt, a vidám popbulikat celebráló Pulpot és az élőben jó eséllyel még mindig hasító Chemical Brotherst is. Meg persze a villanyzenében igen kifinomult dolgokat produkáló Trentemollert, Gryllus Dorka német zenekarát, a Rotfrontot, a nevéhez méltó zenét játszó Crystal Castlest.

Ösztöndíj-lehetőségek, egyetemi programok és önkénteskedés

Közben persze tessék az „egyéb” kategóriás programokra is figyelni, amelyek között a színházi, vásári és bazári látványosságokon túl több olyan is akad, ami egyetemisták érdeklődésére tarthat számot. A szóban forgó programok jelentős részét természetesen a Civil Szigeten szervezik meg.

Ha belefáradtál a bulizásba, nézz körül a Civil Szigeten, ahol ösztöndíj-lehetőségekről is kaphatsz infót

A blokkon belül képviselteti magát többek között a 110 ország felsőoktatási tanulóinak kapcsolatait koordináló AIESEC; az USA nagykövetsége, ahol többek közt az amerikai továbbtanulási lehetőségekről és önkéntesprogramokról lehet bővebb információkat szerezni; a CEU; a hároméves, BA-diplomával záruló mozambiki tanári tréninget kínáló DNS program; valamint a munkaerő-piaci lehetőségekről tájékoztató Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat is.

Ugyanakkor tanácsos kacsingatni a European Meeting Point felé is – itt ugyanis szintén akad néhány témába vágó helyszín, például a fiatalokat az európai közvélemény formálásába bekapcsoló Cafébabel.com, vagy az Európa egyik legnagyobb ifjúsági szervezeteként jegyzett AEGEE standja és az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének kisbusza, ahol az uniós állampolgársággal járó tanulási és munkavállalási lehetőségekről lehet informálódni.

Jegyárak:
Napijegy: 12 000 (23 óra után 6000) Ft, a mínusz egyedik napra 7900, a nulladik napra 13 900 Ft
Hazamenős bérlet: 46 000, ottalvós bérlet: 54 000 Ft

További jó szórakozást kívánunk

Mindemellett természetesen a fentebb már említett színházat, vásárt és bazárt is csak ajánlani tudjuk, hiszen a Szigethez egy-két színdarab megnézése éppúgy hozzátartozik, mint a rodeóbika megülése. És persze hozzátartozik az is, hogy minimum egyszer minimum kettő külföldi látogatót el kell kalauzolni a pálinkaházhoz, meg az is, hogy minimum egyszer tutira kirúgja egy botorkáló ember a sátrunk valamelyik cövekét, úgyhogy ezekre az eseményekre érdemes felkészülni. És végül, de nem utolsó sorban hozzátartozik a Szigethez az a kedves holland törzsvendég is, aki legalább tíz éve minden programnapon ott áll Frízföld zászlajával a nagyszínpad előtt.

Bus András
eduline