A telefon nem csak arra jó, hogy chateljetek a haverokkal vagy játsszatok rajta, hanem segíteni tud a tanulásban és abban, hogy jobban teljesítsetek az egyetemen.
Közhely, mégis így van: a sikeres egyetemre járás a felkeléssel kezdődik, és nincs óra olyan időpontban, amit ne lehetne átaludni. Ébresztőórából rengeteg van, a leghatékonyabb talán a Sleep If U Can Alarm, ami úgy hirdeti magát, mint a világ legidegesítőbb ébresztője. Két módon szabadulhatunk meg a reggeli csörgéstől: vagy beállítjuk, hogy a telefon megrázására elcsendesedjen, vagy előre készítünk egy képet valamiről – jó ötlet talán a fürdőszoba –, majd az ébresztésnél ezt kell nagyjából reprodukálnunk.
Androidra és
iOS-re is elérhető.
Az iStudiez iOS-re és Macre elérhető, különböző kurzusainkat és az azokkal kapcsolatos teendőket tarthatjuk vele nyilván, megadhatjuk a típusokat, azt, hogy hol és mettől meddig tartanak. Sokszor jól jöhet az is, hogy számolja, mennyi idő van még hátra egy-egy előadásból.
Hasonlót tud Androidon a School Timetable Deluxe: az alapfunkciók megvannak, viszont az egészet vidám, színes dizájnnal öntötték le, ami kifejezetten jót tesz a programnak. A tanuláshoz köthető elfoglaltságok mellett a szünidőt is megadhatjuk, így az app nem zaklat minket feleslegesen a sípálya közepén.
Az Evernote az egyik leghasznosabb és legkomplettebb alkalmazás annak érdekében, hogy sose feledkezzünk meg semmiről. Készíthetünk vele jegyzeteket, csatolhatunk hozzá fotókat, írhatunk tennivaló- vagy bevásárlólistát, valamint rögzíthetünk hangfelvételt is. A legjobb benne, hogy felismeri a jegyzetekben található képeken lévő szöveget is, így egyszerű vele keresni a feljegyzések között. A füzeteket meg is lehet osztani, ami sokat segít, ha egy közös egyetemi projektet kell megcsinálnotok egy órára.
Ha angolt akartok tanulni, vagy csak valamihez kell a fordítás, az egyik kézenfekvő megoldás a statisztikai alapon működő Google Translate, hagyományos szótárazáshoz pedig ott aDictionary.com alkalmazása az Apple termékeire és Androidra is. Ugyanerre jó a mindkét rendszerre elérhető iBabylon.
Az egyik leghasznosabb alkalmazás a Wolfram Alpha nevű tudományos kereső mobilos változata: segítségével nemcsak matematikai kérdésekre kaphatunk választ, de rengeteg statisztikai adatot is megmutat könnyen fogyasztható formában.
A PhotoMath alkalmazás egy pillanat alatt megold bármilyen matematikai feladatot, csak azzal, hogy a képlet elé tartjuk a telefont. A letöltés után figyelmeztet arra, hogy a kézírást nem ismeri fel, de a tankönyvekben olvasható, a papírra kinyomtatott és a képernyőn látható egyenleteket tényleg csuklóból megoldja. Csak meg kell nyitni az appot, a képlet elé tartani a telefont, amely egy-két másodperc alatt felismeri és megoldja a feladatot. Ami ennél is jobb, hogy az eredmény alatt megjelenő Steps lehetőségre kattintva részletesen le is vezeti a megoldást, ahogy azt matek órán is szokták gyakorolni. Utóbbi lehetőség miatt tehát nem csak arra jó a szolgáltatás, hogy könnyedén megoldható legyen a házi feladat, hanem arra is, hogy megértsük a megoldásig vezető folyamatot.
Még több hasznos applikációt találhattok itt.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|