szerző:
Eduline

Az alacsonyabb iskolai végzettségű férfiak átlagosan rövidebb ideig élnek, mint a képzettebbek: az eltérés nagyságát mutató skála két végén Olaszország és Magyarország áll. Míg az olasz férfiak életkilátásait 4 évvel, a magyarokét 14 évvel rontja az alacsony szintű iskolázottság.

Ez az egyenlőtlenség hatalmas veszteség egyéni és országos szinten is. A rossz egészségi állapot hat a foglalkoztatásra, az egyén pedig kevesebb jövedelemre tesz szert élete során. A rossz egészségi állapotú munkaerő pedig rontja az ország termelékenységét és fékezi a gazdasági növekedést - írja a Napi.hu.

Az egészségi állapot javítása olyan tényezőktől függ, mint a jövedelem, az oktatás, a táplálkozás, az egészséges ivóvíz és környezet, a higiénia és az egészségtudatos viselkedés, de kulcsfontosságú tényező a minőségi egészségügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférés is.

32 évesen szülnek a diplomás anyák

Több gyermeket szülnek a diplomás anyák, egyre kevesebb iskolázatlan nő hoz világra gyermeket, és emelkedik a házasságon kívül születettek aránya - olvasható a Magyar Nemzet keddi számában. Fokozatosan kitolódott az évtizedek során a gyermekvállalás átlagéletkora a nők körében, ami különösen igaz a magasan iskolázott rétegekre.