Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
EU-biztosi ténykedésének első fontos célkitűzéseként azt fogalmazta meg Navracsics Tibor, hogy az oktatásügy helyet kapjon a Jean-Claude Juncker európai bizottsági elnök által kilátásba helyezett, 300 milliárd eurós növekedésösztönző csomagban.
Az unió új összetételű javaslattevő-végrehajtó intézménye azt ígérte, hogy a gazdaságösztönző, munkahelyteremtő csomagot még karácsony előtt összeállítják. Navracsics Tibor, a kultúra, az oktatás, az ifjúságpolitika és a sport területéért felelős biztos - brüsszeli magyar tudósítókkal folytatott hétfői beszélgetésén - alapvető fontosságúnak nevezte annak elérését, hogy ebbe a növekedési programba bekerüljön az oktatás is.
A brüsszeli bizottság egyik alapelve - mondta - az, hogy ahol költségvetési konszolidációs politikát folytatnak, márpedig most az EU-országok csaknem mindegyikében ez a helyzet, ott az úgynevezett növekedésbarát befektetéseket támogatni kell, és e befektetési területek közt első helyen nevesítették az oktatást.
A magyar EU-biztos kiemelt törekvéseként említette azt is, hogy szakmai párbeszéd révén ösztönözzék az iskolát megelőző nevelési intézmények nagyobb szerepét, a szakképzés szerepének erősítését, valamint az európai felsőoktatási rendszer versenyképességének javítását azáltal, hogy a rendszert nyitottabbá tegyék a gyakorlati képzés felé.
Navracsics Tibor az unió nagy sikertörténetének nevezte az Erasmus+ programot, amelynek keretében az idén kezdődött hét éves keretköltségvetési ciklusban 4 millióan élhetnek a külföldi képzés lehetőségével. Köztük mintegy 600-650 ezer fiatal szakképzésben vehet részt.