Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Arany János 1817. március 2-án született. Az egyik legfontosabb magyar költőről, Petőfi barátjáról mindannyian tanultunk irodalom órán. Versei azonban nem csak az irodalomtörténet számára fontosak, a mai embert is ugyanúgy megszólítják, mint kortársait.
Arany talán balladái és Shakespeare-fordításai miatt a legismertebb ma. A ballada műfaját tökélyre fejlesztette, amiért a nem kissé megtisztelő a ballada Shakespere-je titulust kapta, Shakespeare-fordításai pedig olyan pontosan és hatásosan adják vissza az eredeti szövegek dallamosságát és tartalmát, hogy a mai napig etalonnak számítanak a műfordításban. A magyar nyelv egyik legnagyobb ismerőjének tartják, költeményeiben több, mint 23 ezer egyedi szót és 16 ezer szótövet használ. Munkássága több műfajra kiterjedt és hatása a magyar irodalomra a mai napig érezhető. 200. születésnapja alkalmából emlékezzünk rá egy kevésbé ismert versével.
Szülőhelyem
Szülőhelyem, Szalonta, Nem szült engem szalonba; Azért vágyom naponta Kunyhóba és vadonba.
(1865 körül)
Aki kedvet kapott, az itt megtalálja Arany ő összes művét.