Délelőtt 11-kor véget ért a töriérettségi is. Mit gondolnak a diákok a középszintű feladatokról, esszékről és a forrásokról?
A középszintű töriérettségi összes esszéfeladatának megoldását itt találjátok.
Itt ellenőrizhetitek, jól oldottátok-e meg a rövid feladatokat.
A töriérettségiről itt találjátok folyamatosan frissülő tudósításunkat.
Kádár János beszéde és Lázár János városa a töriérettségi feladatai között.
Nyilasuralom, KGST-országok, etnikai változások a töriérettségi második részében.
"Az első része nehezebb volt, mint amire számítottam, oda több háttértudás kellett, de ha kétszer elolvasta az ember a forrásokat, biztosan tudott válaszolni a kérdésekre" - mondta az Eduline-nak az egyk budapesti gimnázium diákja. "A második résznél én az első ipari forradalmat választottam, az a források segítségével és az atlasszal nem volt nehéz. A hosszú esszének a második világháborúsat választottam, az is jól ment szerintem. Összességében egy órával előbb végeztem a feladatokkal, így átnézni is maradt időm" - tette hozzá.
"Sokkal könnyebbnek éreztem, mint amiket gyakoroltunk. Az elején egy kicsit izgultam, mert tartottam az esszéfeladatoktól, de amikor megláttam, hogy ilyen konkrét kérdések vannak, akkor megnyugodtam" - mondta el egy másik budapesti gimnázium diákja. "Én az ipari forradalmas feladatot és a második világháborús esszét választottam. Kihasználtam a teljes időt, de az atlasz és a források úgy érzem nagyon sokat segítettek" - magyarázta.
Könnyű feladatsort kaptak töriből az érettségizők, de egy-két kérdés becsapós lehet.
Pánik, piros atlaszok, kabalaállat: így indult a töriérettségi.
Az Eduline-on az idén is megtaláljátok a legfrissebb infókat az érettségiről: a vizsgák napján reggeltől estig beszámolunk a legfontosabb hírekről, megtudhatjátok, milyen feladatokat kell megoldaniuk a középszinten vizsgázóknak, de az emelt szintű írásbelikről is nálunk találjátok meg a tudnivalókat.
És ami a legfontosabb: az írásbeli után nálunk nézhetitek át először a szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat.
Délutánonként arról olvashattok, hogy mit gondolnak a tanárok és a vizsgázók a feladatsorokról, és persze ti is leírhatjátok véleményeteket kommentben, sőt a szaktanároktól is kérdezhettek.
Ha elsőként szeretnétek megkapni a megoldásokat, lájkoljátok Facebook-oldalunkat. A 2018-as érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.
|