Már csak pár nap van a középszintű szóbeli érettségi vizsgákig - egyetemistákat és pályakezdőket kérdeztük arról, mi jut eszükbe a szóbeliről, volt-e olyan pillanat az érettségin, amit soha nem felejtenek el. Volt bőven, ezek közül szemezgettünk.
Amikor ráébredtem arra,
hogy két hét alatt...
... négy tantárgyból vagy száz tételt kellene átismételnem (és abban a pillanatban még meg sem mertem számolni, pontosan hányat)
És akkor kiderül:
nem csak ismétlésről van szó...
... sok tételcímről semmi nem ugrik be. Ki mondta, hogy az érettségire nem kell külön készülni, elég, ha a négy év alatt folyamatosan tanultál?
Amikor néhány nappal a vizsga előtt
azt hallottam a híradóban...
... hogy igazi strandidő lesz, mindenki menjen vízpartra. De én ezt a szép napot a szobában, tankönyvek között töltöttem. Mire véget értek a vizsgák, maratoni esőzés érkezett.
Amikor ráébredtem arra,
hogy a vizsgaelnök összekeverte a tételszámos papírokat...
... pedig már hónapokkal korábban megegyeztünk az osztályfőnökökkel, hogy balról kezdődnek majd a tételszámok. Pedig ennek tudatában választottam ki azokat a tételeket, amelyekből felkészültem.
Amikor az osztály legjobb tanulója
szóbelizett előttem...
... és lenyűgözte a vizsgaelnököt. Akinek így már jóval nagyobb elvárásai voltak.
Amikor ráébredtem,
hogy az érettségin nem érdemes humorizálni...
... pláne akkor nem, ha a vizsgaelnök nincs viccelődős kedvében
A 2017-es érettségiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.
Ahogy egyre közeledik a "nagy nap", az ellenállás is egyre erősödik. 1. Hogy tudták ezt emberek kitűnőre megcsinálni? 2. Mi értelme van egyáltalán az érettséginek? 3. Miért nem tanultam folyamatosan az elmúlt 4 évben? 4. Ki volt az, aki ezt kitalálta? (egyébként erre itt a válasz) 5. Biztos, hogy jó ötödik tárgyat választottam?