Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A 2018-as pótfelvételin is húztak extrém magas ponthatárokat. Volt olyan képzés a felvételin, ahova csak a maximális 500 ponttal vagy éppen 480 ponttal lehetett bekerülni. Mutatjuk a teljes listát.
Toronymagasan a Budapesti Metropolitan Egyetem turizmus-vendéglátás képzése vezet, ide a maximális 500 ponttal lehetett csak bekerülni. Szintén magas pontszám kellett az Eszterházy Károly Egyetemre is, itt 480 ponttal lehetett bekerülni a csecsemő- és kisgyermeknevelő szakra. Magas volt a ponthatár a Kodolányi János Főiskola kommunikáció szakán, levelező formában és a Semmelweis Egyetem általános orvosi szakán is. Az előbbihez 478, míg az utóbbihoz 472 pontot kellett elérni a felvételizőknek.
Intézmény és szak
Pótfelvételi ponthatár 2017
EKE - csecsemő- és kisgyermeknevelő (Eger)
480
KJF - kommunikáció és médiatudomány (levelező, Budapest)
478
SE - általános orvosi
472
PTE - óvodapedagógus (német nemzetiségi)
472
ELTE - történelem (Szombathely)
462
KJF - gazdálkodási és menzsment (levelező, Székesfehérvár)
456
METU - turizmus-vendéglátás (levelező, felsőoktatási szakképzés)
Nyilvánosságra hozták a 2018-as pótfelvételi ponthatárait: a legnépszerűbb szakok között van olyan, amelynek önköltséges formájára a minimális 280 ponttal is be lehetett kerülni, több képzésen azonban 400 körüli ponthatárokat húztak. A pótfelvételire augusztus 8-ig lehetett jelentkezni, az egyetemek és főiskolák - néhány kivételtől eltekintve - csak önköltséges szakokat hirdethettek meg.