Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mitől függ, hogy az állami és a költségtérítéses szakokon milyen ponthatárt húznak? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Orvosi egyetemre jelentkeztem, nem kizárólag államilag támogatott képzésre. Tavaly azonban az összes egészségügyi szakon megegyezett az állami és a fizetős képzés ponthatára. Látnak-e arra reális esélyt, hogy idén már ne legyen érvényben a tavalyi rendelet, s kaphassunk lehetőséget önköltséges képzésen?
Sajnos csak találgatni lehet. A szakos kapacitás és a jelentkezők pontszáma alapján dől el, hogy ki férhet be az adott szakra, alap- és osztatlan képzésen viszont nem tudni előre, hogy a kapacitásból hány fő lesz az állami ösztöndíjas, és mennyi az önköltséges hallgató. Ez egészen a ponthatárhúzásig nem is derül ki, akkor pedig az oktatásért felelős miniszter, jelenleg Balog Zoltán határozza meg rendeletben. Előfordulhat, hogy a döntés értelmében az egész szakot állami ösztöndíjas hallgatókkal töltik fel, és az is, hogy a költségtérítésesnek magasabb lesz a ponthatára.