szerző:
Eduline

Milyen képzésekre juthattok be a 2017-es felvételin, ha az 500-ból 280-nál kevesebb pontot szereztek?

Az alap- és osztatlan szakokon az idén 280 a minimumponthatár - ez azt jelenti, hogy aki ennél kevesebb pontot szerez, sem állami ösztöndíjas, sem önköltséges formában nem kezdheti el a képzést, az egyetemek és főiskolák azonban a jelentkezők teljesítménye és a kapacitásszám alapján ennél magasabb ponthatárokat is húzhatnak (a legtöbb alap- és osztatlan szakon idén is ez lesz a helyzet).

Ha várhatóan 280-nál kevesebb pontot szereztek, még mindig bekerülhettek egy felsőoktatási szakképzésre - persze csak akkor, ha megjelöltetek ilyen képzést az e-felvételi rendszerében.

Ha felsőoktatási szakképzésre jelentkeztetek, háromféleképpen kalkulálhattok a pontokkal: vagy a tanulmányi pontok duplázásával, vagy a tanulmányi pontok és az érettségi pontok összeadásával, vagy pedig az érettségi pontok duplázásával számíthatjátok ki az összpontszámot. A pontokhoz természetesen mindhárom esetben hozzá kell adni az esetleges többletpontokat.

Felsőoktatási szakképzésre csak az a jelentkező kerülhet be, akinek az emelt szintű érettségiért járó többletpontokkal együtt, de a más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszáma eléri a 240 pontot és a várhatóan 2017. július 26-án megállapítandó felvételi ponthatárt.

A 2017-es felvételiről szóló legfrissebb cikkeinket itt találjátok.

 

Így változnak a felvételi pontszámítási szabályai 2017-ben

Elstartolt a 2017-es felvételi, és az idén is változik néhány pontszámítási szabály. Íme, így kalkulálhattok a pontjaitokkal, ha alap- vagy osztatlan szakra jelentkeztek. 1. lépés: a tanulmányi pontszám Először a középiskolai bizonyítványotokat kell elővennetek (ha végzősök vagytok, gondoljátok át, milyen jegyekre számíthattok év végén, és azzal számoljatok - ha változnak az eredmények, májusban újra kalkulálnotok kell).