Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Csütörtök reggel megkezdődtek az emelt szintű szóbeli vizsgák, június 18-tól pedig azoknak is vizsgázniuk kell, akik a középszintet választották. Itt minden fontos infót megtaláltok a pontszámításról és a vizsgatípusokról.
Mikor kezdődnek a szóbeli vizsgák?
Az emelt szintű szóbeliket június 7. és 13., a középszintű vizsgákat pedig június 18. és 29. között tartják.Itt találjátok a puska.hu-ra feltöltött, nem garantált minőségű kidolgozott érettségi tételeket több tantárgyból.
Mikor kell póttételt húzni?
Az Oktatási Hivatal szerint akkor, ha a vizsgázó az elsőként kihúzott tétel anyagából „teljes tájékozatlanságot árul el”, vagyis a teljesítménye nem éri el a szóbeli összpontszámának 10 százalékát.
Ha valaki póttételt húz, legfeljebb hármast kaphat?
Ha póttételt húztok, a vizsgabizottság a második feleletre adott pontszámot megfelezi, majd egész számra kerekíti – a százalékos minősítést és az osztályzatot ez alapján számolják ki.
Mi történik, ha a második felelet is egyest ér?
Akkor az abból a tantárgyból az egész érettségit bukjátok, ugyanis az írásbelin és a szóbelin legalább 10-10 százalékot kell elérni ahhoz, hogy ne buktassanak meg.
Ott lehetnek a szülők a szóbeli érettségin?
A közép- és az emelt szintű szóbeli is nyilvános, de a vizsgabizottság elnöke – hivatalból vagy kérelemre – dönthet úgy, hogy nem engedi be a szülőket vagy az iskola többi tanárát.
Ha nem sikerül a szóbeli, rögtön lehet javítani?
Nem, egy vizsgaidőszakban egy tárgyból csak egyszer lehet érettségizni – vagyis ha valamelyik vizsga nem sikerül, akkor legközelebb a 2012-es őszi érettségire jelentkezhettek.
A javító vizsgán szóbelizni és írásbelizni is kell?
Igen, mind a két vizsgarészt meg kell ismételnetek – akkor is, ha például az írásbeli sikerült, csak a szóbelin buktatok meg.