Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Klinghammer István szerint a kormány gesztust gyakorolt azzal, hogy egyes szakokra már 240 ponttal is be lehetett...
Klinghammer István szerint a kormány gesztust gyakorolt azzal, hogy egyes szakokra már 240 ponttal is be lehetett kerülni. A felsőoktatási államtitkár erről a Magyar Hírlapnak adott interjúban beszélt.
A lap szerdai számában közölt interjúban kifejtette: olyanok is felvételt nyertek, akik korábban csak önköltséges képzéseken próbálkoztak volna, és csak önköltséges szakra vették volna fel őket, ez azonban hosszú távon nem fenntartható. Arról is beszélt, hogy megbízatását azzal a feltétellel vállalta, hogy az alapképzésekre megemelik a minimumponthatárt.
Annak firtatására, lesz-e elég forrás, úgy reagált: "Mindenkit biztosíthatok, hogy az egyetemek a pénzüknél lesznek szeptembertől – legalábbis azok, amelyek megfelelő számú hallgatót vettek fel. A korábban bejelentett 58 milliárd forintos alapból a megemelt állami ösztöndíjas létszám forrását is ki tudjuk pótolni." Hozzátette, hogy lehetnek kisebb csúszások.
Az államtitkár beszélt arról is, hogy a közösségi főiskolák a felsőoktatási szakképzések bázisai lesznek. Aki akar, ezzel a tudással tovább tud lépni alap-, majd akár mesterképzésre is. "Az a célunk, hogy ne kéményként emelkedjenek ki az intézmények, hanem adják meg az átjárás lehetőségét a felsőoktatási intézmények egymás között" - mondta.
Kulcskérdésnek tartja a rektorok szerepének tisztázását is. "A rektor az egyetem vezetője, de a működtetésért nem ő felel. Rá kell térnünk a kancellári rendszerre" - mondta a lapnak.