Két részletben zajlik majd a földrajz érettségi, hogy pontosan mivel is kell megbirkózniuk, összeszedtünk minden fontos infót. Ne feledjétek, kora este érkezünk a nem hivatalos megoldásokkal!
Délután 14 órakor osztják ki a földrajt érettségi feladatlapjait, szám szerint kettőt, ugyanis két részre oszlik. A vizsgázók az első, topográfiai feladatokra 20 percet kapnak, a második körben 100 perc alatt kell földrajzi ismereteikről és képességeikről számot adniuk, összesen 100 pontért. A második feladatlap a gyakorlatias kérdések mellett túlnyomórész földrajzi-környezeti tudásra épít.
Fontos, hogy az első feladatlapnál középszinten semmit, ám a második részénél már használható számológép, körző, vonalzó, illetve a földrajzi atlasz is.
Az emelt szintű vizsga összetétele más, tetszőleges sorrendben dolgozhatják ki a vizsgázók a rendelkezésre álló 240 perc alatt a feladatokat, szintén 100 pontért. Atlasz nem használható, de számológép, körző vonalzó lehet a vizsgázóknál. Emelt szinten kisebb eltolódás mutatkozik a földrajzi-környezeti feladatok (50 százalék) felé, a topográfiai feladatok aránya is magasabb (20 százalék) a középszintű vizsgánál, a gyakorlatias feladatok a vizsga köz harmadát teszik ki.
Ne feledjétek, hogy földrajzból megoldásokkal is jövünk! Az Edulineon a földrajz érettségi hírfolyamának támogatását a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Kara biztsítja.
Kövessétek percről percre hírfolyamunkat a mai kémia és földrajz érettségiről!
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|
Online képzés célja: Az előkészítő a 2018 májusi emelt szintű földrajz érettségi írásbeli és szóbeli vizsgájára készít fel. | | Tudomány, szociológia, oktatás , Érettségi, nyelvvizsga , Érettségi felkészítők , Középiskola, érettségi felkészülés