szerző:
Eduline

A szaktanár szerint hangsúlyt kaptak a hétköznapi, megtapasztalható példák az idei feladatsorban.

Az elmúlt évek átlagától és a korábban megszokott feladatok típusától nem tért el az idei középszintű fizika érettségi - véli Horváth Ferenc, a fővárosi Karinthy Frigyes Két Tanítási Nyelvű Gimnázium szaktanára. Az első szakaszban a rövid tesztkérdések között visszaköszöntek a hétköznapok fizikai jelenségei, a főzőlap, a leengedett labda nyomása. Tévhiedelmeket is meg kellett cáfolni, klasszikusan ilyen volt a 2 és az 1 kilogrammos kő gyorsulásának megállapítása.

A kinetikát hiányolta Horváth az idei feladatlapokból, de a hőtan és a termodinamika mellett a többi - várható - témakör is szerepelt. Egy trükkös feladatot is kiemelt, mikor a legkisebb Föld-Hold távolság idejét kellett meghatározni. Bár ezt nem tanulják a diákok, de a Hold keringését igen, ez alapján pedig kalkulálható volt.

A második szakaszban az elméleti kérdésekre esszészerű válasz volt adható, többek között téma volt Kepler törvénye a bolygók és az üstökösök mozgásáról, de a sarki fényről is számot kellett adjanak a vizsgázók. A szokásos fizikai számítási feladat sem tért el a korábbiaktól, a szokottak szerint grafikont is használniuk kellett a megoldáshoz a vizsgázóknak.

Érettségi 2016 megoldások

Középzsintű infó hivatalos megoldókulcsa

Megjelent a középszintű német megoldása is

Az angol érettségi hivatalos emelt és középszintű megoldásai

A hivatalos töriérettségi megoldásai

A töri emelt hivatalos megoldásai

A matekérettségi középszint hivatalos megoldókulcsa

Az emelt matek hivatalos megoldásai

A középszintű magyar hivatalos megoldása

Az emelt magyar hivatalos megoldása


Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!