Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Elfogadják-e a felsőoktatási felvételin a kétszintű rendszer bevezetése előtti érettségit? Újra kell-e jelentkezni a vizsgára egy vagy több tantárgyból? Egyik olvasónk azt szerette volna megtudni, hány pontot ér 2000-es érettségije a 2013-as felvételin.
2000-ben érettségiztem, amikor még nem kellett választani az emelt szintű és a középszintű vizsga közül, mindenki ugyanazt a feladatlapot írta. Jövőre szeretnék felvételizni. A kérdésem az lenne, hogy elfogadják-e az egyetemeken a „régi érettségit”. Ha elfogadják, hogyan kell kiszámolnom a pontjaimat? Én csak jegyeket kaptam, százalékos eredményt nem.
A „régi”, vagyis 2005 előtti érettségi középszintűnek számít, vagyis nem kell újra levizsgázni a kötelező és a választható tárgyakból – csak akkor érdemes érettségire jelentkezni, ha javítanál az akkori eredményeken, vagy szeretnél egy vagy két tantárgyból emelt szinten érettségizni, ezzel ugyanis ötven-száz pontot kaphatsz.
A 2005 előtti érettségi vizsgákat csak jegyekkel értékelték, ezeket azonban át lehet váltani százalékokká: az ötös 100 százalékot, a négyes 79 százalékot, a hármas 59 százalékot, a kettes pedig 39 százalékot ér. Idén is változik az érettségi - összefoglalónkat itt olvashatjátok el.
Kérdésed van? Válaszolunk
Problémák vannak az iskolában vagy az egyetemen? Nem tudsz eligazodni a jogszabályok útvesztőjében? A tanulmányi osztályon csak vonogatják a vállukat a felvetéseidre? Írj nekünk az [email protected] -ra, és megkeressük az illetékeseket! Mielőtt elküldenéd a kérdésedet, itt nézd meg, foglalkoztunk-e már a témával.