Ma tartja a Studium Generale, a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítője az idei próbaérettségit. Ha nem jelentkeztetek, de szeretnétek gyakorolni, akkor most mutatunk pár tippet a felkészüléshez.
Ha az érettségi-felkészülésnél kitöltenétek az előző évek feladatsorait is, itt megtaláljátok az összes feladatlapot és a hozzájuk tartozó megoldókulcsot is közép- és emelt szinten egyaránt. Először az évet kell megnéznetek, azután kiválaszthatjátok a képzési szintet, majd a következő ablakban jobb oldalon böngészhettek a tárgyak között.
Ha kifejezetten a tantárgyakra keresnétek rá, tehát akkor ezen az oldalon láthatjátok az összes előző évi feladatsort és megoldókulcsot a különböző vizsgatárgyakból. Ezen az oldalon a legelső fülnél kiválaszthatjátok azt a tantárgyat, amelynek megnéznétek az érettségi feladatsorát. Ha szívesebben bontanátok évekre a keresést, akkor akár konkrét vizsgaidőszakot is választhattok.
Előző évek próbaérettségivel is gyakorolhattok
Ha nem jelentkeztetek az idei próbaérettségire, de szeretnétek kipróbálni magatokat a vizsgák előtt, akkor nincs más dolgotok, csak nyissátok meg vagy akár nyomtassátok ki a feladatokat, vegyétek elő a számológépet és a négyjegyű függvénytáblázatot, és - minden érettségi szabályt, időtartamot betartva - töltsétek ki a feladatsort. Itt találjátok a 2019-es matek próbaérettségi középszintű és emelt szintű feladatsorait. Nemcsak matematikából, hanem történelemből is próbára tehetitek tudásotokat a tavalyi próbaérettségi feladataival.
Ha teljesen új feladatsorokkal gyakorolnátok, de már az összes hivatalos feladatsort megoldottátok, akkor itt még több feladatsorral gyakorlohattok a vizsgák előtt. Ugyanis itt a Studium Generale, a Budapesti Corvinus Egyetem hivatalos előkészítőjének elmúlt három évben készített próbaérettségijét kipróbálhattjátok.
Ha ezeket is mind megcsináltátok, akkor sem kell aggódnotok, hamarosan közzétesszük a 2020-as próbaérettségi feladatsorait és megoldásait is.
Az érettségi bizonyítvány és az abban szereplő eredmények megléte alapvető feltétele az alapképzésre, osztatlan mesterképzésre és felsőoktatási szakképzésre való felvételnek. De vajon fel is kell töltenetek a rendszerbe, ha megszereztétek? Fontos kérdésre válaszolunk.
Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.
|