A Nap ultraibolya sugárzásáról, a kerékpárok modern alkatrészeiről és az elektromos búvárszivattyúk teljesítményéről is kaptak feladatot a diákok a középszintű fizikaérettségin.
Középszinten 120 perces az írásbeli, a feladatsor két részből áll: a vizsgázóknak először egy feleletválasztós kérdéssort kell megoldaniuk, majd az összetett feladatok következnek. A helyes megoldásokkal összesen 90 pontot szerezhetnek.
Az idei középszintű fizikaérettségin a diákoknak először húsz rövid feladatot kell megoldaniuk - többek között a szökési sebességről, a radioaktív izotóp felezési idejéről, a hanghullámok terjedéséről, valamint a légüres térben terjedő vörös és kék fényről kaptak kérdést az érettségizők.
A második rész négy feladata közül hármat kell megoldaniuk: a kerékpárokat alkotó egyszerű gépekhez és az elektromos búvárszivattyúk teljesítményéhez is kapcsolódik feladat.
A vizsgán ugyanazokat a segédeszközöket használhatják, mint a matekérettségin, vagyis négyjegyű függvénytáblázatot, valamint szöveges adatok tárolására és megjelenítésére nem alkalmas számológépet.
Emelt- és középszinten fizikából tartanak ma érettségit reggel nyolctól. Középszinten a vizsgára 120 perc jut 90 pontért, emelt szinten 240 perc 100 pontért. Ugyanazok a segédeszközök használhatók, mint a matekérettségin, tehát függvénytáblázat és számológép. Középszinten két részből áll a feladatlap, egy feleletválasztós kérdéssorból, és egy összetett feladatokat tartalamzó részből.