Az érettségi harmadik hete a fizikavizsgával kezdődik, több ezren írásbeliznek ebből a tárgyból. Nálunk minden fontos infót megtaláltok a fizikaérettségiről, a vizsga után jövünk a nem hivatalos megoldásokkal, majd diákokat és tanárokat kérdezünk a feladatokról. A nap támogatását köszönjük a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Karának!
13:10
A második rész nem hivatalos megoldását itt találjátok.
13:05
Itt van a középszintű fizikaérettségi első részének nem hivatalos megoldása.
10:10
Milyen volt a középszintű vizsga?
Várjuk a véleményeket kommentben!
8:45
Itt vannak a feladatok
Londoni felhőkarcolóról is kaptak kérdést a diákok a középszintű fizikaérettségin. Bővebbet itt talátok.
8:00
Mit találtok az eduline-on?
Mindent, ami érettségi. Velünk egész nap követhetitek a híreket, beszámolunk a feladatsorok témáiról, tanárokat és diákokat kérdezünk az írásbeliről. A vizsga után megtaláljátok a középszintű érettségi szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldását. Kövessetek minket a Facebookon vagy iratkozzatok fel hírlevelünkre.
7:00
Milyen feladatokra lehet számítani?
Az elmúlt évek középszintű feladatsorait és a megoldásokat itt találjátok.
6:30
Négyórás az emelt szintű írásbeli
Emelt szinten 240 perces az írásbeli, a feladatsor három részből áll. Az első, feleletválasztós kérdéssor 15 kérdést tartalmaz, és 30 pontot ér, a második rész esszéfeladatokból áll - három téma közül kell egyet választani, ezért 23 pontot kaphattok -, a harmadik, összetett feladatokat tartalmazó rész pedig 47 pontot ér, itt mind a négy hosszú feladatot meg kell oldani.
6:00
Milyen a középszintű írásbeli?
Középszinten 120 percetek van a feladatsor megoldására, amellyel összesen 90 pontot szerezhettek. Az első rész egy feleletválasztós kérdéssor, amelyért legfeljebb 40 pontot kaphattok, a második, összetett feladatokat tartalmazó rész pedig 50 pontos.
A két részt egyszerre kapjátok meg. Az első részben 20 kérdés lesz, nagyjából 25-25 százalékban mechanika és elektromágnesesség, 20-20 százalékban hőtan, illetve atom- és magfizika, 10 százalékban gravitáció és csillagászat. A második rész négy hosszú feladatot tartalmaz, ebből hármat kell megoldani, a két utolsó közül ugyanis választhattok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|