Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Elkezdtetek tanulni a szóbeli magyarérettségire, de nincs meg minden tétel? Ma olyan oldalakat ajánlunk nektek, ahol kidolgozott tételeket találtok.
Tételek a YouTube-on
A Nemzedékek Tudása Akadémia videóival ingyen készülhettek a középszintű érettségire. Minden tárgyhoz 10-12 videót készítettek - ezekben összefoglalták a főbb érettségi témaköröket.
A 15 perces videóórákat három budapesti gimnázium vezetőtanára tartja, minden videó végén megtaláljátok az előadás rövid vázlatát is. Az egyes vázlatpontokra kattintva visszamehettek ahhoz a részhez, amelyet szeretnétek még egyszer átismételni.
Érettségi.com
Az erettsegi.com-on több száz kidolgozott tételt találtok irodalomból és nyelvtanból - a magyar irodalom mellett a világirodalomból is több tucat tételt töltöttek fel. A tételeket kinyomtathatjátok, elküldhetitek az osztálytársaitoknak, lementhetitek a gépetekre.
Fazekas Enciklopédia
Az eduline által megkérdezett magyartanár szerint a tételkidolgozáshoz a Fazekas Enciklopédiát, illetve a magyar-irodalom.elte.hu/sulinet oldalt érdemes böngészni, ahol Arany János, József Attila, Petőfi Sándor életművéről olvashattok, de műelemzések és gyakorlófeladatok is vannak.
Tételek a Facebookon
A Diákhitel végzős középiskolásoknak indított érettségi-előkészítőt a Facebookon. Hetente öt középszintű, szóbeli irodalomtétellel jelentkeznek - itt nem videókból tanulhattok, hanem facebookos timeline-okról. Nincs más teendőtök, mint lájkolni az applikációt, és indulhat a tanulás.
Mivel az egyes tételekhez kapcsolódó eseményeket kronológiai sorrendben mutatják be, a böngészést az oldal aljáról érdemes kezdeni, onnan haladjatok felfelé. Az idővonalon a szerző névjegyére kattintva különböző életeseményeket is találtok.