Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Budapesten a havi 60 ezer forintos albérleti díj a lélektani határ, de a díjjal azonos értékkel bír az egyetemtől mért távolság, illetve az addig tartó utazási idő, vidéken a kisebb távolságok miatt a díj a meghatározó - közölte elemzésben az Otthon Centrum (OC) ingatlan franchise hálózat.
Budapesten a havi 60 ezer forintnál drágább albérleteket már több személy veszi ki, hogy így mérsékeljék a költségeket. Miután a bérlők többnyire alkalmi társulások, így évente változik a bérlők személye. A tipikus albérleti szerződés is egy évre szól.
A belső kerületekben - a nagykörúton belül - egy kétszobás, 55 négyzetméteres lakást havi 65 ezer forintért lehet kibérelni. A körúton kívül, viszont már négyszobás, 90 négyzetéteres lakást is ki lehet bérelni 75-80 ezer forintért. Az Újlipótvárosban viszont egy kis garzonért kérnek 50-60 ezer forintot.
A vidéki egyetemi városokból is származnak albérleti ajánlatok az OC adatbankjában. Debrecenben egy háromszobás panellakás díja 40-50 ezer forint. Pécsett ugyan ezért a pénzért csak egyszobás panel bérelhető. Győrben és Szegeden pedig 50-60 ezer forint a havi díja egy kétszobás tégla lakásnak. A legdrágább Kecskemét, ahol egy belvárosi kétszobás - igaz felújított - téglalakás díja 70-80 ezer forint.